Як повідомляє інформаційна агенція Reuters, до числа авторів вищезазначеного документу входить колишній генеральний секретар НАТО Андерсом Фоґ Расмуссеном, який наразі є радником президента України Петра Порошенка.

Читайте також: Росія піде на поступки щодо миротворців за однієї умови, – експерт

У звіті, зокрема, розглядається застосування на Донбасі контингенту у 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО та 4 тисяч поліцейських.

За словами Річада Ґована, який є співавтор звіту та експертом Колумбійського університету з питань ООН, участь у операції мають брати різні європейські країни (до прикладу, Швеція), країни, що мають досвід миротворчих операцій (такі, як Бразилія), та країни, яким довіряє Росія (наприклад, Білорусь).

Як підкреслює видання, на шляху затвердження миротворчих сил ООН є великі перепони – Росія, яка має право вето в Раді Безпеки ООН, має погодитись з цим форматом і Швеція ще має погодитись очолити місію.

Зауважимо, деякі дипломати та експерти називали цифру у 50 тисяч осіб, однак, на думку фахівця, така цифра не є реалістичною, і Кремль, імовірно, буде проти такого великого контингенту.

Як припускає Ґован, запровадження миротворчого контингенту на Донбасі дозволить провести місцеві вибори в Україні, що є ключовою частиною Мінських домовленостей.

Читайте також: Формула Штайнмаєра: чим загрожує Україні введення миротворців

"Якщо вдасться достатньо швидко розгорнути присутність на місцях, добре було б перейти до місцевих виборів за 12 місяців, а потім залишити миротворців на період охолодження, скажімо, два роки загалом", – зазначив співавтор звіту.

Історія питання "миротворчий контингент на Донбасі". 22 серпня 2017 року Президент України Петро Порошенко зазначив, що на Генасамблеї ООН у вересні в Нью-Йорку він презентуватиме ідею введення миротворців на Донбас. Вже 5 вересня господар Кремля Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак він висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".

Згодом, російський лідер у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель все ж пішов на "поступки", погодившись на розміщення "блакитних касок" ООН не тільки на лінії зіткнення, але й в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводить свої інспекційні поїздки.