Як мовиться на офіційному сайті Суспільного, вони, зокрема, подякували за рекомендацію. Водночас тут нагадали Офісу Президента, що, згідно з законом, державним органам заборонено втручатися у роботу Суспільного мовника з метою встановлення цензури, попереднього контролю та незаконного впливу на зміст інформації.

До теми! Скандал навколо Зеленського та Патрушева в Омані: позиція авторів матеріалу проєкту "Схеми"

Програму "Схеми: корупція в деталях" виробляє колектив журналістів "Радіо Свобода" та транслюють її у ефірі суспільного телеканалу "UA: Перший" на договірних умовах. Отож, підготовлений нашими колегами з "Радіо Свобода" матеріал є результатом їхньої незалежної, професійної та творчої діяльності та їхнім баченням викладення відповідної інформації. Суспільний мовник ніколи не мав підстав сумніватися в професійності колег-журналістів, які виготовляють програму "Схеми: корупція в деталях",
– наголосили на каналі.

З огляду на сказане вище, представники Суспільного мовника заявили, що підтримують намір Офісу Президента позиватися до суду з метою спростування інформації, якщо вона справді не відповідатиме дійсності. На їхнє переконання, саме такий спосіб вирішення конфліктів є найбільш прийнятним у демократичному суспільстві.

Крім того, "UA: Перший" порекомендував Офісу Президента звернутися до таких самоврядних громадських організацій, як Комісія з журналістської етики та Незалежна медійна рада. Аби ті перевірили інформацію, опубліковану програмою "Схеми: корупція в деталях", на дотримання професійної етики й стандартів.

"Зважаючи на суспільну важливість висвітлення всіх обставин, про які мовиться в сюжеті програми "Схеми: корупція в деталях", ми є готовими оприлюднити в ефірі всю детальну інформацію та коментарі всіх зацікавлених сторін за їхнім запитом", – підсумували представники ЗМІ.

Зверніть увагу! ОПУ судитиметься зі "Схемами" через повідомлення про "зустріч" Зеленського і Патрушева

Що передувало цим подіям і чому виник скандал

Журналісти-розслідувачі проєкту "Схеми" з’ясували, що під час перебування Президента України Володимира Зеленського в Омані туди приїздив голова Радбезу РФ Микола Патрушев. Більше того, російський чиновник прилетів у Оман тим же літаком, яким через добу доправили Зеленського зі столиці Оману Маската до Києва.

На такий матеріал у Офісі Президента відреагували доволі критично. Зокрема, новоспечений голова ОПУ Андрій Єрмак звинуватив журналістів у необ’єктивності, а саме розслідування – у відсутності фактів. За його словами, вони не навели ані свідчень конкретних людей, ані об’єктивних даних. Натомість були лише фрази "за свідченням наших джерел".

Основна проблема сюжету "Схем" полягає в тому, що коментувати там нічого. Це все – неправда: від початку та до кінця, і немає жодного об'єктивного твердження, яке могло б стати реальним, ґрунтовним предметом для обговорення,
– наголосив Єрмак.

А речниця Зеленського Юлія Мендель заявила, що журналісти навели несумісні факти та зрештою дійшли висновку, що "президент домовлявся за спинами суспільства з російським чиновником".

"Єдине, що було не складно у сюжеті програми "Схеми" – це заперечити факт зустрічі президента та представника РФ Патрушева, адже вони справді ніколи не зустрічалися та не говорили, – додала вона.

Такої ж думки дотримуються й у Кремлі. Так, речник Путіна Дмитро Пєсков назвав "брехнею" інформацію про поїздку Патрушева в Оман і його зустріч із Зеленським.

Цікаво! У журналістів можуть бути додаткові докази зустрічі Зеленського з Патрушевим, – Басараб

Що відомо про візит Зеленського до Оману: коротко

  • Президент Володимир Зеленський, який зустрічав Новий рік у Карпатах, на Різдво несподівано полетів до Оману.
  • За інформацією ЗМІ, він тут відпочивав у готелі Al Bustan Palace Ritz-Carlton Hotel. Вартість найдорожчого номера у ньому за одну добу становить до 4 тисяч євро.
  • Спершу в Офісі Президента нічого не повідомляли про візит українського президента до Оману та навіть його не анонсували.
  • Після розголосу в ОПУ заявили, що очільник держави відбув до Оману разом із сім'єю "власним коштом, але у державних справах".
  • В аравійській країні президент провів дві зустрічі – з відповідальним за закордонні справи міністром Юсуфом бін Аляві бін Абдаллою та з виконавчим президентом Державного генерального резервного фонду султанату Абдулсаламом аль-Муршиді.
  • Судячи з офіційних фотографій, переговори відбувались в одному із місцевих готелів і пройшли в один день, хоча Зеленський перебував у Омані з 5 по 8 січня.
  • Вранці 8 січня прессекретарка Зеленського Юлія Мендель повідомила, що президент перериває свій візит до Оману через авіакатастрофу українського літака МАУ у Тегерані. Попри це, до Києва президент повернувся лише вночі 9 січня, майже через добу після аварії.
  • Згодом голова МЗС Вадим Пристайко зауважив, що у свій час міністерство і Офіс Президента пояснять різдвяну поїздку Володимира Зеленського до Оману.