Саме в момент полегшення симптомів наш організм потребує особливої уваги. Адже до повного відновлення насправді ще далеко. На цьому етапі важливо зрозуміти, чим добре одужання відрізняється від поганого.

Зверніть увагу Клітини та енергія: все, що треба знати про їхній взаємозв'язок

Що таке запалення

Запалення є реакцією організму на будь-який зовнішній чи внутрішній подразник. Теоретик медицини часів Римської імперії Авл Корнелій Цельс описав 4 основні симптоми: почервоніння, температура, набряк і біль. Пізніше лікар і хірург Гален додав до списку ще одну ознаку – втрата функції.

Сьогодні вчені вже довели, що ці симптоми виникають внаслідок реакції імунної системи. А отже, важливо розуміти, чи ефективно організм реагує на хворобу та чи просуваєтесь ви у напрямку одужання.

Лікарі радіють, коли процес запалення і відновлення минає згідно із підручниками. Але часто щось іде не так, а гострий процес перетворюється на хронічний.

Симптоми – наші друзі, а не вороги

Симптоми – це єдиний спосіб спілкування тіла з нами. Таким чином організм говорить про те, чого він потребує. Якщо імунітет у нормі, симптоми мають проявлятися з мінімальним дискомфортом. Організм не варто навантажувати, натомість м’яко підтримувати, створюючи йому умови для самовідновлення.

Це не означає, що ви дозволяєте неприємним симптомам безконтрольно продовжуватися. Навпаки так ви свідомо за ними стежите.

Наш організм – ідеально збалансована замкнута система з клітин та органів. Якщо ми пригнічуємо симптоми однієї системи органів, інша може постраждати. Незабаром симптоми стають заплутаними, оскільки одна дисфункція накладається на іншу. Ми часто бачимо це в традиційній медицині, коли побічні ефекти ліків дають навантаження на всі органи і затьмарюють основне захворювання.

Як діяти у випадку хронічного запалення

У більшості випадків вам не потрібно занадто турбуватися про гостре запалення. Цей тип є локалізованим і згасає, як тільки загроза зникне, як у випадку травми шкіри або сезонної застуди.

Проблеми виникають тоді, коли запалення не зупиняється. Якщо природна запальна реакція вашого організму не стримується та не контролюється, результатом може бути хронічне запалення.

Така форма недуги – це серйозний ризик для здоров'я. Хронічне запалення часто є основною причиною наших захворювань. Отже, для досягнення оптимального стану здоров’я недугу необхідно лікувати.

Найкращими ліками можуть бути звичайні продукти харчування. Додайте до свого раціону більше продуктів, які мають протизапальні властивості, наприклад:

  • жирну рибу (скумбрію, лосось або сардини);
  • листову зелень (шпинат і капусту);
  • оливкову олію;
  • помідори.

Не забувайте рухатись. Навіть незначна прогулянка протягом 20 хвилин на свіжому повітрі може мати протизапальну дію.

М'язова маса також оптимізує ваше здоров'я. Чим більша м'язова маса відносно загальної ваги, тим вища ваша стійкість до будь-яких захворювань.

Не будуть зайвими:

  • масаж;
  • акупунктура;
  • біопунктура;
  • фізіотерапія;
  • гомеопатичні протизапальні та дренажні засоби;
  • енерготропні засоби;
  • мінеральні та вітамінні комплекси.

Сон – це одна з частин рівняння для відновлення. Під час сну організм виробляє більшість гормонів, які беруть участь у щоденному відновленні тканин. 7 – 9 годин повноцінного відпочинку – якраз те, що треба.

Коли настане повне одужання

Відновлення після запалення зазвичай займає від 1 до 3 місяців. Це схоже на біг у рівному темпі до фінішу, де нас очікує відчуття свіжості та насолода від перегонів. Якнайшвидше досягти фінішу – не найперша мета.

Варто підкреслити, що чим слабше тіло, тим повільнішою має бути швидкість відновлення. Організму потрібно дати достатньо часу для створення міцної основи. Це схоже на спортсмена, який готується до змагань: чим довше він тренується та розминається, тим кращим є тіло до початку перегонів.

Поширеною помилкою є надто агресивне відновлення з благими намірами. Навчіться слухати власний організм, щоб запобігти рецидивам у майбутньому. Ми повинні бути терплячими, даючи собі достатньо часу для відновлення.

Кожен новий крок робімо у потрібний час, відповідно до природного темпу відновлення організму. І лише коли ми станемо бадьорими, сповненими енергії й сил з бажанням перетворювати світ на краще – можна говорити про цілковите одужання. А отже – повний вперед!

Будьте відповідальні за своє здоров'я та здоров'я своїх близьких.

Корисно Відповідальне лікування