Але продавці й досі збували цей смертельний непотріб під виглядом свіжих товарів. І навіть не збиралися прибирати такі продукти з прилавків. І схожих крамниць у столиці безліч.

На перших полицях активісти одразу знаходять продукти незрозумілого походження – це сухофрукти. Потенційна небезпека в тому, що на них не пишуть, коли їх виготовили, лише дату упаковки. Далі кондитерка. І те, що побачили журналісти, шокувало: під цінником знайшли ще один, тільки обірваний.

Найстрашніше те, що неправдиві дати – майже на всіх тістечках і тортах. Та не солодким єдиним. Ковбасу та сосиски на прилавках виклали за тим самим принципом: збіг термін придатності – перефасували та на продаж.

І таких товарів у маленькому магазині знайшли ледь не з півсотні. Серед них хрін, риба – морожена та законсервована, молоко, масло та навіть згущене молоко. Директор магазину ходить слідом і запевняє: все перевіряють щодня.

Читайте також: Як українські супермаркети завищують ціни (Інфографіка)

Згодом з'ясувалось, що схожа перевірка в цьому ж магазині відбулась місяць тому. Пліснява на хлібі, гнилі фрукти та твердий, як камінь, мармелад – наступні знахідки.

Активісти придбали знайдену неякісну продукцію, аби продемонструвати: продавець зобов'язаний повернути гроші за зіпсовані харчі.

Продавці в свою чергу пообіцяли негайно прибрати прострочену продукцію з полиць. І напевно сподівались, що журналісти одразу підуть, та на них чекала несподіванка. Все залишилось, як до перевірки – ті ж тістечка з переклеїними цінниками, ковбаса, хліб і багато іншого.

Директор магазину запевняє: товари просто не встигли прибрати. Насамкінець зійшлися на тому, що за місяць активісти знову прийдуть з перевіркою. Цього разу заяву до поліції на магазин не писатимуть. Утім продавця за реалізацію таких продуктів, згідно закону, можуть оштрафувати лише на кількасот гривень.