Опудало символічно назвали російським неологізмом "ихтамнетом" – звичним запереченням російської влади щодо присутності своїх військових на Донбасі. На ляльці був російський прапор та георгіївська стрічка. Активісти облили ляльку бензином та підпалили.

Читайте також: Полторак нагородив бійців батальйону "Донбас-Україна"

"Ми хотіли символічно показати їм, що ті, хто прийшли у кривавих чоботах на Україну, на нашу святу землю, вони всі тут зостануться, або підуть назад до свого дому", – зазначила активіст "Самооборони" Одеси Марина Бушуєва.

Ми не забули тих хлопців, яких ми хоронили в 2014 – 2015 роках після Дебальцево. Це те, що Росія принесла в Україну, чого тут не було – почуття помсти,
– наголосив учасник акції Валерій Начвинов.

Варто зазначити, що в січні та лютому 2015 року в боях поблизу Дебальцевого загинуло лише за офіційними даними більше 250 осіб.

Чим запам'яталися бої за Дебальцеве? Місто Дебальцева розташовано на Донеччині. Бої розпочалися в кінці липня 2014 року. Загострилися вони після Першого мінського перемир'я з жовтня 2014 року. 8 лютого 2015 року з панівних висот над селом Логвинове були зняті підрозділи 30 бригади, і рано вранці Логвинове без бою заняли проросійські сили, перерізавши таким чином головну магістраль сполучення Дебальцевого з українськими тилами. У боях за Дебальцеве в період з 24 січня по 18 лютого 2015 року загинуло 159 осіб, 188 – взяли в полон і ще 36 осіб зникли безвісті.