Так, Папа Франциск присвятив кілька слів щодо зустрічі очільників країн "нормандської четвірки", виступаючи на площі Святого Петра у Ватикані. Про це інформує Vatican News.

Тим часом: Напередодні нормандського саміту Німеччина зробила заяву щодо взаємин Росії та України

Завтра в Парижі відбудеться зустріч президентів України, Росії та Франції і федерального канцлера Німеччини, відома як нормандський формат, з метою пошуків вирішення болісного конфлікту, що вже роками триває в східній Україні. Супроводжую зустріч своєю молитвою, наполегливою молитвою, бо там потрібен мир, і вас запрошую чинити те саме,
– зазначив Папа.

Він додав, що сподівається: ініціатива політичного діалогу призведе до плодів миру в справедливості для України та її населення.

Папа Римський помолився за успіх нормандської зустрічі: відео

Своєю чергою, в усіх храмах Православної церкви України 8 грудня після Божественної літургії провели молитви за встановлення справедливого миру та перемогу України перед нормандським самітом в Парижі.

Напередодні важливих міжнародних переговорів у Парижі, які стосуватимуться подальшої долі нашої країни, покладаємо велику надію на Всемилостивого Господа. Тож єдиними вустами і єдиним серцем завтра у всіх куточках України будемо молитися за справедливий мир та перемогу для нашого народу і нашої держави,
– мовилося в офіційному повідомленні церкви.

Актуально: Відверте інтерв'ю Зеленського перед нормандським самітом: ключові тези

Що відомо про зустріч у нормандському форматі:

  • Вона відбудеться 9 грудня та пройде у Парижі. Усі країни-учасниці вже узгодили цю дату.
  • У її межах вперше можуть зустрітися Зеленський і Путін. До цього вони лише декілька разів говорили телефоном. Востаннє обговорили повернення Росією українських військових кораблів і питання газових перемовин.
  • Українська сторона давно наполягала на зустрічі у нормандському форматі, де б обговорили питання врегулювання ситуації на Донбасі. Але Росія довго її відтягувала, пояснюючи це тим, що вона "не принесе користі без ретельної підготовки".
  • Попередньо анонсовані питання України під час нормандської зустрічі – розведення військ, обмін полоненими, текст формули Штайнмаєра та Крим.
  • Передумовами для проведення нормандського саміту стали розведення військ у Станиці Луганській (завершилося 30 червня), Золотому (2 листопада) та Петрівському (11 листопада). Також відбулися розмінування цих територій і демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків. У підсумку тут має розміститися майбутня демілітаризована зона.