Він заявив, що на цей парламент покладали великі очікування, адже “виглядало це симпатично” – без комуністів, регіоналів, натомість з амбітними людьми: журналістами, комбатами, громадськими діячами.

Про “новачків” в парламенті

"Але виявилось, що парламент – це не партійні збори, не ток-шоу, тут потрібно працювати професійно. Але з професійною роботою не склалося", — сказав нардеп.

Він переконаний, від короткої процедури в прийнятті принципових законопроектів треба відмовитись зовсім.

"Яка в біса коротка процедура, якщо ми приймаємо бюджет? В результаті ніхто не знає, за що ми в кінці голосували. Обговорювати 8 чи 10 хвили головний економічний, фінансовий чи якийсь інший законопроект – не правомірно", —сказав Томенко.

Про продуктивність Ради

Ще один недолік роботи нового парламенту – безрезультативна риторика з засудженням війни на Донбасі і діями Путіна.

"В нас парад висловів проти Путіна. Всі ми ненавидимо Президента РФ — це очевидно. Але не можна ж кожен день робити заяви про це", — наголосив нардеп.

Про дострокові вибори

При цьому Томенко наголосив, шанс створити продуктивний парламент є – для цього необхідно, щоб люди, які влаштовують “дешевий цирк”, пішли з Ради. Альтернативу цьому нардеп бачить лише у дострокових виборах.

"Якісно нову коаліцію ми вже не можемо створити. Якщо парламент не стане продуктивним, то треба йти на вибори", — заявив Томенко.

Що ж стосується вирішення конфлікту на Сході, то Томенко переконаний – тут всі методи годяться. Він не виключає результативності від дипломатичних перемовин, однак в пріоритеті, каже нардеп, має бути формування власних потужних збройних сил.

"Були 4 призови, якщо порахувати гроші, що ми витратили, то в нас би з’явилася обриси контрактної армії. Люди повинні зрозуміти – це професія, дуже складна, дуже відповідальна, але професія", — наголосив Томенко.