Махінації на митниці

Найпопулярнішими корупційними інструментами у ДФС є податок на додану вартість та митні процедури. Це старі стандартні схеми.

— Багато імпортерів завозять товар за заниженими цінами з фальшивими документами, платять хабар митнику і вони вже закривають очі на те, що товар завозиться за нереальною ціною. При цьому відповідне мито не сплачується.

ПДВ

— Щоб отримати відшкодування ПДВ, а право на таке відшкодування мають експортери. Потрібно, знову ж таки, домовлятись з фіскальною службою, платити хабар. Він становить приблизно 15% від суми відшкодувань. Така схема породжує величезний простір для маніпуляцій і корупції.

Конкурс на голову ДФС

— Потрібно забезпечити, щоб майбутній можливий конкурс на посаду голови ДФС був максимально публічним. Також, можливо це досить радикально, але прописати в умовах до можливого кандидата проживання не в Україні останніх 5 років, щоб убезпечитись, що ця людина поза корупційними схемами і зв’язками.

Голова ДФС

Перебування Насірова на посаді — це продукт олігархічної змови. В першу чергу Порошенка і Коломойського, який не хоче віддавати гігантський борг "Укрнафти", а також газового олігарха Онищенка.

— Коли Насіров прийшов у крісло голови фіскальної служби, він навіть не намагався щось зробити для викорінення корупції. Є всі причини говорити, що всі ті схеми, які зараз відбуваються на митниці чи в податковій, проходять з його відома.

Позитивні зміни

— Нічого хорошо про Романа Насірова мені не сказав ніхто. Щодо фіскальної служби, то локальні покращення є. Але якщо дивитись на загальну картину об’єктивно, то базових показників зі збору податків Насіров не виконує.

Більше – дивіться в інтерв'ю.