Українські спортсмени змушували увесь світ промовляти свої імена. Першими на думку спадають брати Клички та Андрій Шевченко. Але у нас значно більше причин для гордості.

Фехтування

Українська фехтувальниця Ольга Харлан на фіналі чемпіонату світу 2013 року перемогла росіянку, 2014 — американку. А 2015 року свою шаблю перед нею склала ще одна росіянка. Здається, нашим сусідам так набридло програвати Ользі Харлан, що ті вирішили заманити до своєї збірної, на що отримали категоричну відмову.

Плавання

2000 та 2004 року не було рівних нашій "золотій рибці" із Криму Яні Клочковій у плаванні на дистанції 400 метрів комплексом.

Легка атлетика

Українські легкоатлети й досі утримують світові рекорди. Серед чоловіків ніхто не може подолати космічної висоти Сергія Бубки 6 метрів 14 сантиметрів на відкритих майданчиках. Інесса Кравець ще 19 років тому в потрійному стрибку перелетіла неймовірні 15 метрів 50 сантиметрів. Результат, який досі ніхто не перевершив.

Сенсацією стала перемога атлета із Львівської області на Олімпіаді 1972 року. Валерій Борзов на спринтерській дистанції 100 метрів став найшвидшою людиною світу і породив хвилю чуток, що радянська делегація привезла до Мюнхена робота. Коли він на забігу 200 метрів зумів оформити золотий дубль, то перервав майже 40 літнє домінування темношкірих бігунів на цих дистанціях.

Читайте також: ТОП-7 досягнень українців, які увійшли в книгу рекордів Гіннеса

Бокс

На Олімпійських іграх 2012 року фанати боксу окрім братів Кличко, вивчили ще два українські прізвища — Ломаченко та Усик. Останній ще й продемонстрував на весь світ декілька рухів із гопака. І це після виснажливого бою.

Біатлон

Останньою великою перемогою наших спортсменів стало золото української жіночої збірної із біатлону на Олімпіаді в Сочі. У найважчий рік в історії України українська команда продемонструвала свій дух росіянам.