Ще три тижні тому в Донецьку вони чули вибухи снарядів, бачили розвалені стіни, нудились в довгій дорозі. Зараз вагітна Женя з Наумом у Львові. Чоловік посилено шукає роботу. Та сім'ї ніде жити – квартири їм не здають.

Переселенці запевняють: у Львові з ними не лише власники не хочуть мати справи, а й маклери. Та чи не перебільшують переселенці. Представляємось донеччанами і дзвонимо до ріелтерів.

Тільки бізнес, і нічого особистого – пояснюють ріелтери. Переселенці самі собі зіпсували репутацію. У травні і червні масово знімали житло на короткий термін, а потім виїхали. Тож їх вважають непостійними і неплатоспроможними клієнтами.

Та, насправді не лише переселенцям тяжко знайти квартири, а й львів'янам. Орися – уже третій місяць в пошуку. Та ані сайти оголошень, ані газети – не допомогли. Житла немає.

А, якщо і є квартири, то фантастично дорогі. Найдешевша однокімнатна – 2400 гривень. Експерти прояснюють, через те, що багатьох переселенців заселили в гуртожитки, більше квартир почали знімати студенти. Тож старе правило "попит породжує пропозицію" – як ніколи актуальне. Та маклери обіцяють: за місяць, коли спаде ажіотаж, ціни впадуть як мінімум на 10 %.