Про це пише Ніл Макфаркуар для The New York Times, аналізуючи "Пряму лінію" з Володимиром Путіним, яка відбулася вчора, 15 червня.

Читайте також: Про Порошенка, Медведчука-націоналіста і свого наступника: що сказав Путін на "прямій лінії"

Журналіст називає Путіна російським "Містером Все Виправлю", вказуючи, що під час цьогорічного "телевізійного шоу" глава Кремля частково був і Опрою Вінфрі (впливова американська телеведуча, – "24"), і царем Соломоном, і месником, який боровся з некомпетентною бюрократією, і навіть сучасним царем.

Програма показала Путіна в ролі, яка йому найбільше подобається, – це роль доброзичливого батька народу, який контролює всі ситуації,
– коментує автор статті.

Проте, на думку Макфаркуара, цьогоріч Путін "не сипав своїми дотепами". "Він (Путін, – "24") викликав сміх тільки ближче до кінця чотиригодинної передачі, коли сказав, що не пам'ятає будь-яких жартів про себе, а вже, тим більше, улюблений жарт", – йдеться в статті.

Незважаючи на те, що все мало б виглядати спонтанним, однак, за словами автора пубілкації, було очевидно, що "Пряма лінія" заздалегідь зрежисована. Журналіст вказує на відсутність дійсно жорстких питань, "легкі можливості для президента набрати очки перед публікою" та фігурування улюблених тем Путіна, таких, як розвиток Арктики.

"Організатори сказали, що було надіслано близько 2,6 млн питань, тоді як в країні проживає 143 млн громадян", – зазначає Макфаркуар.

Читайте також: Відрежисоване "шоу" Путіна розлючені росіяни назвали цирком, – Washington Post

Путін зі співчуттям вислухав усіх, хто подзвонив розповісти про свої проблеми, і, "у переважній більшості випадків висловив здивування, що вони ще не вирішені", мовиться далі.

Для тих, у чиєму житті є якесь нещастя, бути обраними для прямої розмови з Путіним – це щось на кшталт виграшу в лотереї. А в урядовців, яких виокремили, можливо, була протилежна реакція,
– констатує автор.

У статті вказуються і промахи, які були зроблені під час "Прямої лінії" – це питання і коментарі, що задавалися через соціальні мережі.

"Ця опція, здавалося б, була покликана показати, що державне телебачення йде в ногу з модою, але через неї критичні зауваження раптом стали прокручуватися на великому екрані, встановленому в одному кутку студії". "Путін, ти дійсно думаєш, що люди вірять у цей цирк із заздалегідь підготовленими питаннями?" – йшлося в одному повідомленні. В іншому хтось запитав: "Коли ти перестанеш порушувати припис Конституції про два президентські терміни?", – наводить як приклад питання росіян до Путіна автор публікації.

Читайте також: Експерт пояснив, у чому полягає хитра гра Путіна під час "Прямої лінії"