Про оголошення підозри директору НАБУ

– Ця ситуація давнішня, розслідування триває вже 9 місяців. Чому вони активізувалися саме зараз? Мені здається, що відповідь очевидна: ті провадження, які ми розслідуємо, тепер носять ще більшу загрозу фігурантам перед виборами. Наразі йде спроба зупинити ті реформи, які вони самі відкрили. Якщо в Україні з’явиться Антикорупційний суд, то корумпованих людей з верхівок влади почнуть швидко саджати.

Читайте також: Директору НАБУ Ситнику найближчим часом мають оголосити підозру: деталі

Ця істерія почалася після проведення затримань у справі "рюкзаків Авакова". Тепер ця справа закінчилася тим, що незаконно прийняли постанову про її закриття вже на тій стадії, коли прокурор хотів передавати справу до суду. Адже в ній піднімаються всі головні лінії, що напрацьовувалися корумпованою елітою протягом всього періоду незалежності. Це фактично був удар по найвищій категорії осіб.

– Після того триває "гаряча фаза" спроб припинення діяльності антикорупційного бюро. Відтоді мене почали викликати для складання протоколів в НАЗК, а також ходив до суду. Потім в парламенті хотіли змінити законодавство, яке контролює порядок звільнення керівництва НАБУ. Але це було заблоковано під тиском наших закордонних партнерів та суспільства.

На питання ведучого, що далі, якщо у понеділок, 17 вересня, генеральний прокурор таки підпише підозру, гендиректор НАБУ відповів, що в такому випадку його, скоріш за все, відсторонять від посади.

Читайте також: Чому активізувалися НАБУ і САП: пояснення експерта

Але, чесно кажучи, після епопеї з призначенням аудитора від парламенту, все ж таки думав, що мене намагатимуться усунути через аудит. Три місяці пройшло після того, як була сформована комісія по аудиту, жодного дзвінка і звернення не було і в мене було відчуття, що, все ж таки, вони схиляються до більш силового сценарію – оголосити підозру, відсторонити, принаймні на період перед виборами… Думаю, тут питання не стільки в покаранні, як в тому, щоб якомога швидше все це зупинити, мається на увазі розслідування, які ми проводимо.

Про розголошення державної таємниці

– Я розумію, що якщо це і не стане публічним, я не маю права розголошувати навіть у такому вузькому колі державну таємницю. На питання ведучого він твердо заявив, що не розголошував подібної інформації.

За його словами, зустрічі із журналістами були, проте небагато. Він наголосив, що сильні журналістські розслідування приносять багато дискомфорту діючій владі, і наразі робота ведеться "у комплексі": не тільки проти нього, а й проти представників ЗМІ.

На жаль, Україна – це єдина з європейських країн, в якій Генпрокурор завжди анонсує щось: от буде підозра, от внесу подання... Це, на жаль, величезна проблема для України, коли головний правник держави – більше політик, ніж Генпрокурор.

Про війну між НАБУ та ГПУ

– Дуже неприємно, через те, що хось хоче займатися помстою особисто мені і через це страждають журналісти і детиктиви. Вони (детективи – "24") роблять свою роботу, наскільки можуть її робити, в рамках закону.

– Незалежно від рішень Генерального прокурора, я зроблю так, щоб НАБУ збереглося і ми завершили цю реформу. Ми свою роботу робимо незважаючи на їхні заяви і зрив наших операцій. У нас результат є, ми справи передаємо – це те, для чого нас створювали, бо ГПУ зі своїми можливостями цим не займалася.

Про "злиття" інформації Демчині

– В нас не було наміру говорити про цю підозру, але вийшов пан Демчина і сам про це заявив. Джерела 2 (хто розкрив інформацію Демчині, – ред.): або це НАБУ, або це САП. Але інформація з’явилась після того, як проект підозри був переданий саме в антикорупційну прокуратуру.

Ми у цій справі взагалі не видавали жодної інформації, тому що такі анонси, як робить часто генеральний прокурор, можуть бути формою тиску. А з іншої сторони, це шкодить репутації тим особам (щодо яких проводиться розслідування – 24), тому що ми не впевнені, що буде підозра. І ми даємо вже відповіді на запити тоді, коли комусь вже оголошуємо підозру.

Про підозру Ляшку

– Вчора генеральний прокурор критикував те, що НАБУ підготувало подання на народного депутата Ляшка. Це не відповідає дійсності. Це неправдива інформація. У нас є розслідування, яке стосується народного депутата Ляшка. Моя персональна думка по цьому розслідуванню: воно не готове до того, щоб готувати подання і йти у Верховну Раду. І таке подання жодним офіційним чином до САП не скеровувалось.

Більше про подробиці цієї ситуації – дивіться у відео "Актуального інтерв'ю".