Підприємцю дали можливість самостійно обрати категорію, згідно з нормами якої він має намір працювати. Втім визначитися потрібно до 25 січня цього року.

"Підприємці зможуть перереєстровуватися без всяких проблем. Ще важливо, у нас сьогодні в кожній області працює група центрального апарату, яка дивиться і моніторить, щоб не було черг в жодній інспекції", - переконує голова ДПСУ Олександр Клименко.

Друга категорія - найпопулярніша

За даними державної податкової служби, підприємці подали вже понад 475 тис. заяв на переєрестрацію. Найбільшим попитом серед спрощенців користується друга категорія. До неї відносять підприємства, чий дохід не перевищує 1 млн. грн., а кількість найманих працівників - 10 осіб.

Ставка єдиного податку для таких підприємців-спрощенців визначена на рівні від 2 до 20% мінімальної заробітної плати. Бажання працювати в цій категорії виявили майже 284 тисячі підприємців. Втім реалізувати своє бажання перереєструватися представникам бізнесу виявилося не так просто, як обіцяли податківці. В окремих регіонах, зокрема, і в окремих районах Києва люди, для яких час - це справді гроші, годинами стоять у чергах до держреєстраторів.

Підприємці в чергах із самого ранку

"Перший раз я прийшла до відкриття, як належить. Тобто з 9:30 вони ведуть прийом до 12:45. Потрапити було просто неможливо, там було більше 100 чоловік у черзі. Сьогодні я тут з 6 години ранку. З 6 години ранку я 35. Багато людей прийшли записуватися з 4 годин ранку. Це просто знущання над людьми", - скаржиться підприємець Олександра.

"Людей записується на реєстраційні дії на 120-150, проходять 30 вдень. Як може не бути проблем", - каже юрист Дмитро.

Щоб перейти на спрощену систему, змінювати вид діяльності не треба

Тим часом у ДПС роз’яснили, щоби перейти на спрощену систему оподаткування, змінювати вид діяльності не потрібно. Ще рік можна працювати за старими КВЕДами. Однак, підприємці, які забарилися із поданням заяви про перехід на спрощену систему оподаткування до 25 січня, після цієї дати будуть вважатися платниками податку на доходи на загальних засадах.

"У податкових не вимагають від них переєрестрації видів діяльності. Я не розумію у зв’язку з чим такий ажіотаж. На це у них є цілий рік, не потрібно зараз в 6 годин ранку займати черги, я вас запевняю", -заспокоює представник департаменту оподаткування фізосіб ДПС Тетяна Федченко.

Податківці-спрощенці поповнять бюджет на 2 млрд. грн.

Зауважимо, податківці розраховують цьогоріч залучити 2 млрд. грн. до державного бюджету від платників єдиного податку. А це удвічі більше, ніж минулого року, відзначають у відомстві.

Нагадаємо, з 1 січня 2012 року набули чинності зміни до Податкового кодексу, що передбачають скорочення переліку видів діяльності, які обкладаються єдиним податком. Так, з нього виключили представників грального бізнесу, ювелірів, антикварів, власників пунктів обміну валют, торговців алкоголем та цигарками.