Першими українських вболівальників потішили велосипедист Єгор Дементьєв і стрілець Олексій Денисюк.

Єгор тріумфував у заїзді на 30 кілометрів з роздільним стартом, продемонструвавши час у 36 хвилин 53,23 секунди.

Дементьєв, Паралімпіада, Ріо

А Олексій здобув "бронзу" в змішаній стрільбі з пістолета P4 з 50-метрової дистанції (клас SH1). Результат українського спортсмена – 160.8 пунктів.

Денисюк, Паралімпіада, Ріо

Трохи згодом збулася мрія плавця Сергія Кліпперта, який завоював першу золоту медаль за три паралімпіади, в яких він брав участь. Сергій у запливі на спині на 100 метрів (клас S12) показав час 59.77 секунди.

Кліпперт, Паралімпіада, Ріо

Не менш вагомими є й "срібло" Ярини Матло (також 100 метрів на спині, клас S12) та "бронза" Олександра Мащенка (100 метрів батерфляєм, клас S11).

Матло, Паралімпіада, Ріо

Відзначимо, що для Ярини та Олександра ці медалі є першими у Ріо.

Олександр Мащенко, Паралімпіада, Ріо

Однак цим призові місця у плаванні для України не обмежилися – наприкінці дня Марія Лафіна, Анна Стеценко та чоловіча збірна здобули ще три медалі.

Анна була першою у запливі на 50 метрів вільним стилем (клас S13). Крім того, українка побила світовий, що тримався 20 років, та встановила олімпійський рекорди.

Стеценко, Паралімпіада, Ріо

Марія своєю чергою відзначилась у запливі на 50 метрів на спині (клас SB3) – 1:01.92 хвилини та друга позиція.

Лафіна, Паралімпіада, плавання, Ріо

А "золоту" крапку поставила у естафеті 4x100 метрів чоловіча збірна (Олександр Комаров, Максим Крипак , Богдан Гриненко та Денис Дубров). Додамо, що наші хлопці після першого етапу були лише шостими, проте у підсумку все ж зуміли здобути перемогу.

Паралімпіада, Ріо, плавання

Була нагорода і у легкій атлетиці – метальниця диску Зоя Овсій завершила змагання з третім результатом: 12,17 метра та "бронза".

Овсій, Паралімпіада, Ріо

У медальному заліку наразі наша збірна посідає 3 сходинку як за золотими, так і за загальною кількістю нагород.

За 7 днів Україна зуміла здобути 81 медаль: 31 золоту, 23 срібних і 27 бронзових. А лідирують тут Китай і Британія, які мають 172 (75 золотих) і 95 (43 золотих) призових місць відповідно.