Актуальні зірки зі світовими іменами включають Україну у свої турне

Слідом за Placebo, 30 seconds to Mars та Полом Маккартні до України завітали "космічні" Muse, мелодійна Apocalyptica, щирі прихильники вітчизняної публіки - британці IAMX та музичне відкриття останніх років - Hurts.

Після тривалої перерви із шоу з симфонічним оркестром у столиці зіграв Стінг, вперше Київ побачив одну з вистав Cirque du Soleil. Завітала і екс-принцеса шоу-бізу, тепер просто співачка в грандіозних декораціях та із дорогим шоу, Брітні Спірс.

"За замовчуванням України була занесена в чорний список країн, куди не рекомендується їздити зірками першого ешелону. Але ми змогли цієї поетапної роботою проломити сприйняття європейців, що в Україні - не просто натовп фанатів, а це фанати, люди, які слухають якісну музику", - каже директор концертного агентства Микола Ісідоров.

"В цілому рух в цьому напрямку йде. Звичайно, більше концертів, афіші цікавіші, Україна вже розглядають як майданчик закордонні артисти. Поки свої супер-шоу вони сюди не везуть, але ті версії, які тут були, вже заслуговують на увагу", - переконаний продюсер Едуард Клім.


Після Євро-2012 "Олімпійський" стане майданчиком для зірок

Кроком вперед, назустріч до знакових артистів та масштабних концертів, називають і довгоочікуване відкриття НСК "Олімпійського". Тут, запевняють, після тривалої паузи в музичному житті стадіон готовий зустрічати гостей.

"Останній концерт серйозного рівня був в 2007 році. Тому для нашого майданчика це дає нову фазу, новий виток життя для цього стадіону", - вважає гендиректор Державного концерну "Укрспортарена" Володимир Генінсон.

У житті вітчизняного шоу-бізнесу панував скоріше "штиль". Новими обличчями сцена не здивувала, на лідерських позиціях традиційні, усім відомі колективи. Вони і стали головними "ньюз-мейкерами" 2011-го.

Здебільшого цього року святкували ювілеї. ВВ - 20-ти річчя у вигляді "дружньої солянки", Тартак та Скай менш масштабні, але не менш яскраві 15-ти річчя творчої діяльності. В рамках одеського кінофестивалю зібрався і інтернаціональний Esthetic Education.

Втім, найбільше "не сиділося на місці" Святославу Вакарчуку. Закінчивши тур, він з колегами взявся за запис нового матеріалу, зокрема, спільної програми "Океану Ельзи" із Симфонічним оркестром. Потому разом із музикантами Дмитром Шуровим та Сергієм Бабкіним вигадали проект "Брюссель". Записом у Бельгії не обмежились, презентацію провели у мережі інтернет в прямому ефірі на "YouTube". Вперше в Україні.

Щоправда, під мелодійні співи, 2011 рік завершити не вдалося. Чималою ложкою дьогтю стали скандальні зміни до закону "Про гастрольні заходи в Україні", які у жовтні народні обранці ухвалили у першому читанні.

"Є 2 таких одіозних закони: про 20% українського ефіру і про ліцензії. Це, звичайно, направлено на знищення української культури, абсолютно", - переконаний музикант, гурт "Мандри" Сергій Фоменко.

Музиканти проти гастрольного збору

Музиканти, концертні агентства та продюсери розгублені, поправки фактично зв’язують їх по руках та ногах, а окрім чинних податків на усіх учасників ринку накладають ярмо у вигляді так званого "гастрольного збору".

"Прошарок культурний в Україні настільки малий, щоб ще з бідних, реально бідних музикантів збирати такі побори, це вже треба не мати совісті взагалі. Вони перетворюють країну у якесь гетто бізнесменів і рабів", - заявив музикант, гурт "Гайдамаки" Іван Леньо.

З вимогами змінити Закон музиканти вийшли на мітинг до ВР

Чиновники ж заспокоюють. Кажуть, в першій редакції не встигли врахувати всіх особливостей музичного ринку в Україні.

"Трохи було викривлено інформацію. Насправді, це гастрольне посвідчення і дозвіл на проведення заходу - це різні речі. Ми з цим розібралися і зараз вже всі продюсери зрозуміли, що ці речі несумісні. Так само цієї корупційної складової також немає, жодна копійка, яка буде зібрана, не піде ні на потреби міністра, ні на потреби міністерства, ні на інші статті ", - заспокоює міністр культури України Михайло Кулиняк.

"Держава має багато механізмів, щоб заважати нам працювати. Те, що вона нам не допомагає - це точно, і ніколи не допомагала. Мені би хотілося, щоб всі закони, які в нас приймаються, вони виконувались, бо буде нечесно", - вважає музикант, гурт "Тартак" Сашко Положинський.

Попри складнощі, музиканти обіцяють й далі творчо дивувати

Втім, усі творчі колективи запевняють: через забаганки політиків, закінчувати кар’єру не планують. Далі випускатимуть нові альбоми і, попри все, гратимуть на живо для своїх шанувальників.

"Фон, в яком у ми всі живемо, на сьогоднішній день не налаштовує на спокій, гармонію і оптимізм, на жаль. Але та сила, яка є всередині, дозволяє йти, рухатись вперед і я з оптимізмом дивлюсь в майбутнє, як у своє особисте, так і майбутнє країни. Я дуже надіюся, що це буде рік, в який весна прийде якомога швидше і буде продовжуватись якомога довше", - запевняє музикант, гурт "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук.

Концертні агентства обіцяють українцям виступи нових яскравих зірок. Зокрема, вже підтверджено виступ Red Hot Chilli Peppers влітку 2012.