Фінансові проблеми та економічна криза, що посилюється у Європі, матиме суттєвий вплив на ситуацію в Україні, застерігають українські чиновники.

“В середньому по Єврозоні прогнозується збільшення державного боргу приблизно до рівня сумарного ВВП. Це змушує європейських керівників вдаватися до вкрай жорстких висловлювань. Чи вплине криза Європи на нашу економіку? Безумовно для нас це величезний фактор ризику”, - каже прем`єр-міністр України Микола Азаров.

Зовнішній попит на українські товари у поточному році скоротиться, що в свою чергу призведе до скорочення темпів зростання економіки України. Ціни на сталь, яка є основним локомотивом українського металургійного експорту, вже демонструють тренд до зниження. За прогнозами аналітиків Dragon Capital, цього року сталь подешевшає на 10%, і за таких умов важко буде боротися з тиском на гривню. Крім того, прогнозується погіршення ситуації з промисловим виробництвом.

Окрім цін на сталь, на курс гривні впливатимуть переговори з Росією та з МВФ. Девальвація на 15-20% до 10 грн за долар можлива за умов, якщо Україна не домовитися про знижку на газ з Росією та не отримає черговий кредитний транш Міжнародного валютного фонду, переконані економісти.

Внутрішнім фактором можливого гальмування економічного зростання є сповільнення проведення в Україні реформ. Своє занепокоєння з цього приводу урядовцям вже висловив голова держави.

“Я хотів би, щоб ви разом розібрали ситуацію і показали результати і висновки, де ми мали недоліки, де ми загальмували імплементацію реформ, і чому економічне зростання, на яке ми розраховували, не відбулося на тому рівні, як ми планували”, - каже президент України Віктор Янукович.

Згідно зі скоригованим сценарієм розвитку економічної ситуації в державі, розробленим урядом, приріст ВВП у 2012 році становитиме 3,9%. Проте фахівці оцінюють такий прогноз як оптимістичний і запевняють, що за сьогоднішніх умов економічне зростання буде на рівні 2,2%.