Новий пакет санкцій проти Росії

Сьогодні Рада Євросоюзу опублікувала новий пакет санкцій проти Росії. Обмеження набувають чинності з моменту публікації.

Європейський союз поширив санкції стосовно російських компаній "Роснефть", "Транснефть" і "Газпромнефть".

Євросоюз також оприлюднив перелік фізичних осіб, які потрапили до нового списку санкцій. До списку нових санкцій ЄС потрапив Жиріновський і командир десантників.

Як заявив Президент України Петро Порошенко, у дуже складний момент, незважаючи на багато власних проблем, ЄС показав свою єдність та солідарність з Україною, коли запровадив санкції проти РФ.

Нові санкції ЄС повинні допомогти зрозуміти Росії, що потрібно дотримуватися певних правил, а також поважати Україну та Європейський Союз. Про це в Києві заявив Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Президент РФ Володимир Путін вважає незрозумілими санкційні кроки ЄС проти РФ. На його думку, зараз в України є шанс мирно вирішити процес.

Також Кабінет Міністрів на своєму засіданні схвалив пропозиції до РНБО щодо застосування персональних санкцій у зв’язку з агресією РФ проти України.

За словами речниці Держдепартаменту США Марі Гарф, Сполучені Штати та Євросоюз узгоджено запроваджують санкції проти Росії.

Статус для Донбасу

Президент України Петро Порошенко наголосив на важливості ухвалення народними депутатами законопроекту про особливий статус деяких районів в Донецькій і Луганській областях.

Він наголосив, що особливий статус деяких районів Донбасу не загрожуватиме цілісності України.

Отже невдовзі частину Донбасу, ймовірно, офіційно визнають територією з особливим статусом. Для цього Верховна Рада України має проголосувати за прийняття законопроекту "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Також сьогодні в Адміністрації Президента відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України.

На засіданні РНБО розглядали питання бюджету і фінансування армії.

Також, на засіданні РНБО розглядалося питання фінансування антитерористичної операції та підготовки силовиків до зими.

Крім того, учасник тристоронньої контактної групи "Україна - ЄС - Росія", другий Президент України Леонід Кучма пропонує підвищити гарантії контролю на російсько-українському кордоні присутністю миротворчих військ ООН.

Впровадження Угоди з ЄС відтермінували

Україна та Євросоюз домовилися на рік відкласти застосування Угоди про асоціацію - до 31 грудня 2015 року.

Щоб бути здатною повністю підтримати стабілізацію України, Комісія готова в разі ратифікації Україною Угоди про асоціацію з ЄС запропонувати додаткову гнучкість, - сказано в спільній заяві комісара ЄС з питань торгівлі Карела де Гухта, міністра економічного розвитку Росії Олексія Улюкаєва та міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Під час тристоронніх консультацій Україна-Росія-ЄС, які відбулися в Брюсселі в п'ятницю, сторони знайшли рішення, яке зробить можливим реалізацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Раніше Президент України Петро Порошенко заявив, що Верховна Рада України та Європейський парламент синхронно ратифікують Угоду про асоціацію Україна-ЄС, після чого 1 листопада 2014 вона вступить в силу.

За словами Президента України Петра Порошенка, відсутні будь-які зміни чи винятки до підписаної ним 27 червня Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Росія може з 1 листопада ввести захисні заходи щодо українських товарів, якщо її побажання до Угоди України про асоціацію з ЄС не будуть враховані, і вона буде ратифікована в середині вересня.