Як мінімум новина про звинувачення Манафорта то його "подільника" ускладнить аргументацію Білого дому про те, що змова Трампа з Росією це всього лише сюжет, вигаданий Демократичною партією для того, щоб виправдати свій програш у листопаді 2016 року, пише CNN у редакційні статті.

Читайте також: Манафорт міг відмивати гроші для Януковича та його партії: розслідування ФБР

Проте важливіше тут, що звинувачення (проти Манафорта і Ґейтса – "24") можуть бути першим кроком у низці дій спеціальних адвокатів, які доберуться до серця внутрішньо-політичного та сімейного кола Трампа, і навіть можуть поставити під загрозу його президентство,
зауважує медіа.

Трамп та його команда відкидали усі припущення щодо змови із Кремлем, оскільки розслідування Мюллера досі не надало переконливих доказів щодо цього. Однак сама ідея того, що хтось близький до Трампа був звинувачений у федеральному злочині, створює великі політичні проблеми для самого лідера Штатів, йдеться у публікації.

На те, як розвиватиметься ця історія, вплине інформація про кількість та імена підозрюваних, їхню близькість до Трампа та як реагує президент на розгортання розслідування, зазначають автори.

До слова, Трамп вже відзначився доволі гнівною відповіддю у своєму Twitter-акаунті в неділю.

"(...) російська змова, якої не існує. Демократи використовують це жахливе (і шкідливе для нашої країни) полювання на відьом для злих політиків, але республіканці зараз б'ють у відповідь, як ніколи раніше. Стільки провини лежить на Клінтон і демократах, і факти випливають. Зробіть щось!" – прокоментував президент США.

Публікацію лідера Білого дому відразу спробував пояснити Тай Кобб, провідний радник Трампа, зазначивши, що вчорашнє "виверження" його боса у Twitter не було спробою суперечити Мюллеру.

Коментарі Президента не пов'язані із діяльністю спеціального адвоката, з яким він продовжує співпрацювати,
запевнив Кобб.

Натомість CNN стверджує, що гнів Трампа представляв собою "чітку спробу сформувати політичне поле битви після тижня, коли Білий дім і союзники прагнули заплутати розповідь про розслідування Росії".

Читайте також: Змова проти США: екс-керівнику передвиборчого штабу Трампа висунули звинувачення за 12 пунктами

Нагадаємо, у понеділок, 30 жовтня, влада США запропонувала Полу Манафорту та Ріку Ґейтсу здатися. Обоє погодилися. Очікується, що невдовзі їх доправлять до суду у Вашингтоні.

Мільярдер Пол Манафорт очолював штаб Трампа з червня по серпень 2016 року. Він пішов з команди республіканського кандидата в президенти після того, як з'ясувалося, що Манафорт працював з Віктором Януковичем і лобіював у США інтереси "Партії регіонів", за що отримав 17 мільйонів доларів. Також Манафорт працював з російським мільярдером Олегом Дерипаскою і, як стверджувало агентство Associated Press, міг лобіювати його інтереси та інтереси президента Росії Володимира Путіна. Дерипаска ці відомості спростовував і судився з AP, але позов відхилили.