Журналіст разом зі співведучим Нікітою Мекензіним стрімив акцію протесту підприємців під Кабміном. Вони вели трансляцію з пагорба в парку напроти будівлі уряду, повідомляє hromadske.

Дивіться також: Протести підприємців під Кабміном: відбулися сутички з поліцією

Що відомо про обставини нападу поліцейських на Кутєпова

  • До журналістів підійшли кілька поліцейських підрозділу ТОР і наказали залишити цю територію. Кутєпов пояснив, що має "службову необхідність" знімати з того місця, де найкраще видно протест.
  • Він також запитував працівників поліції, чому вони повинні відійти з цього місця, на що поліцейські сказали: "або забираєш (камеру, – 24 канал), або я зламаю". З цими словами на журналістів напали й виштовхнули з газону. Усе це відбувалось у прямому ефірі.
  • Після цього правоохоронці обурилися тим, що журналіст продовжував знімати, погрожуючи зламати йому камеру. І з цими словами зламали стабілізатор.
  • Прямий ефір журналістам довелось перервати. Вони викликали поліцію, і написали заяву про вчинення злочину.

Що кажуть у поліції

Правоохоронці повідомили, що для з'ясування всіх обставин інциденту на місце події прибула слідчо-оперативна група Печерського управління поліції. Проводиться перевірка, матеріали якої будуть передані до Державного бюро розслідувань.

Згодом у поліції Києва додали, що відносно дій поліцейського розпочате службове розслідування.

"Патрульні попросили журналістів звільнити пагорб біля місця проведення акції. Один з журналістів відмовився покидати визначену територію, залишився на місці та продовжив проводити прямий ефір. Розпочалась словесна перепалка між інспектором та журналістом, під час якої один з патрульних застосував до представника преси фізичний вплив – взяв його за руку та відвів з місця", – так звучить версія події від поліції в телеграм-каналі.

Глава Нацполіції Ігор Клименко повідомив агентству Інтерфакс-Україна, що відсторонив поліцейських від виконання службових обов'язків на час проведення службового розслідування.

За справу взялося ДБР

За фактом інциденту слідчі ДБР розпочали досудове розслідування як перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством, повідомили в бюро.

"Працівники поліції перевищили свої службові повноваження та завдали тілесні ушкодження журналісту "Громадського телебачення". У разі доведення вини, правоохоронцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років", – мовиться у повідомленні ДБР.

Заява США

Проведення службового розслідування за фактом інциденту також схвалили в Посольстві США в Україні.

"Ми раді бачити повідомлення про те, що Національна поліція відкрила внутрішнє розслідування щодо поводження з українським журналістом під час протесту сьогодні. Репортажі незалежних медіа відіграють важливу роль в українській демократії", – наголосили в американському посольстві на фейсбук-сторінці.

Дивіться відео нападу поліції на журналістів 29 квітня: