За оцінками її президента, половину цієї суми можна залучити завдяки заставі сільськогосподарських угідь, яка стане можливою зі стартом ринку землі.

Втім, прописана в законопроекті про ринок земель норма, згідно з якою один фермер зможе купити не більше 100 гектарів, інвестиції не забезпечить, - вважає експерт. Адже за таку площу банкіри дадуть не більше 50 тисяч доларів.

"За цю суму неможливо сьогодні купити сучасний трактор, комбайн, обладнання. Якщо ви матимете 1,5-2 тис. га землі, ви матимете близько мільйона доларів забезпечення для того, щоб взяти довгостроковий кредит від 5 до 10 років, купити будь-яку техніку, і дуже ефективно використовувати, максимально реалізовувати потенціал землі", - каже президент "Української аграрної конфедерації" Леонід Козаченко.

Але існує й верхня межа рентабельності успішного фермерства, - констатує Козаченко. За його словами, якщо сім’я фермерів матиме понад 10 тис. гектарів землі, їй буде вигідніше здавати її в оренду. І отримувати за рік близько 600 тис. доларів чистого прибутку. В такому випадку землеробський ентузіазм уже не стимулюватиметься, і галузь розвиватиметься повільніше, - попереджає експерт.