Знімальна група 24 каналу також вирушила до Польщі, аби поспілкуватися з ними.

Хор отців та ікони, які символізують події на Майдані — такою буде подяка людям, які два роки тому допомогли українцям.

Вибух у КМДА, активісту відірвало руку. Цю історію розповідали всі українські ЗМІ. Та мало хто знає, як склалась доля Романа Дзівінського після трагедії. А він опинився у Перемишлі, в екуменічному домі допомоги. Хлопець був першим, кого прийняли сестри непорочної Діви Марії.

Сестра Софія — етнічна українка, пережила операцію "Вісла". Коли дізналась, що до Перемишля потрапили десятки поранених майданівців, без вагань погодилася взяти їх на реабілітацію. Близько десяти майданівців проходили тут реабілітацію. Матеріально допомагали місцеві, здебільшого етнічні українці.

Ще одне подружжя опікувалось майданівцем, який приїхав до Польщі із вогнепальним пораненням голови. Чоловіка вони забрали до себе додому на реабілітацію.

Отець Степан Батрух перевозив десятки тонн гуманітарної допомоги до України та допомагав перевозити через кордон поранених. Довелось долати не лише сотні кілометрів, а й шалений супротив митників.

Останнім пунктом подяки українців є польське місто Варшава. У варшавському шпиталі Міністерства внутрішніх справ досі зберігають кулю, яку медики витягли з голови майданівця. Нейрохірург, який оперував чоловіка, пригадує, ситуація була вкрай важкою.

У Польщі є десяток людей, яким українці вдячні за врятовані життя і справжню сусідську підтримку. У кожному місті хор отців подарував українську коляду, а отець Сергій — ікони.

Про Україну в Польщі говорять вже менше. Проте поляки переконують: готові завжди підтримувати українців.

Автор сюжету — Христина Шевченко.