Померла Кілер в одному із госпіталів – упродовж останніх місяців вона страждала від захворювання легенів, передає BBC з посиланням на її родичів.

Читайте також: Померла Марина Попович – перша жінка-льотчик, що подолала звуковий бар'єр

Як повідомляє "Ехо Москви", дипломатичний скандал за її участю шокував усю Англію навесні 1963 року – тоді Кілер одночасно зустрічалася з міністром оборони Великобританії Джоном Проф’юмо та радянським військово-морським аташе Євгеном Івановим, відтак у пресі з’явилася інформація, що вона могла передавати російському дипломату секретну інформацію, яку відповідно отримувала від британського міністра.

У підсумку, попри відсутність доказів витоків, Проф’юмо був змушеним подати у відставку, а за ним покинув свою посаду і тодішній британський прем'єр-міністр консерватор Гарольд Макміллан. Крім того, на парламентських виборах, що відбулися в жовтні 1964 року, консерватори програли лейбористам. Сама ж Кілер загриміла до в’язниці за неправдиві свідчення та відсиділа лише 6 місяців, хоча її було засуджено до дев’яти.

Мене завербував агент англійської та російської розвідок Стівен Ворд. Мені було 17, коли влітку 1959 року я приїхала в Лондон і потрапила, сама того не підозрюючи, до світу холодної війни, секретних армій і шпигунства. На початку 60-х англійська та американська розвідки концентрувалися на боротьбі з радянськими підривними діями в Західній Європі. Хоча я і була шпигункою, але ніколи не намагалася зрадити мою країну,
– писала вона у свої книзі.

Додамо, Крістін Кілер виходила заміж двічі, однак обидва її шлюби завершувалися розлученнями. У жінки залишилися два сини та онука.

Почала вона працювати моделлю ще в юності. Крім того, була і танцівницею кабаре, а після скандалу жила під прізвищем Слоун та уникала будь-якого контакту з пресою, пише The Guardian.