Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на поінформоване джерело, на цьому засіданні комісії розподіляли додаткові обсяги квот на експорт металобрухту до раніше розподілених 143,8 тис. тонн.

Таким чином, сумарно комісія схвалила експорт близько півмільйона тонн металобрухту. При цьому співрозмовник агентства не уточнив, які компанії отримали експортні квоти.

Представник однієї з брухтозбиральних компаній підтвердив агентству факт проведення комісії, але не зміг повідомити обсяг розподілених квот.

Офіційної інформації щодо додаткового розподілу квот на експорт металобрухту МЕРТ не оприлюднювало.

МЕРТ 16 березня провело засідання комісії з питань ліцензування господарської діяльності із заготівлі, металургійної переробки металобрухту чорних і кольорових металів, визначення рекомендованих обсягів експорту брухту чорних і кольорових металів та розгляду заявок на видачу ліцензій на експорт товарів і розподілу квот.

З отриманих на 15 березня 285 заявок фірм і компаній на експорт металобрухту загальним обсягом 3,6 млн тонн, комісія відомства рекомендувала затвердити 56 заявок суб'єктів господарської діяльності сумарним обсягом 143,8 тис. тонн. У середньому кожній компанії пропонували право на експорт по 1,5-5 тис. тонн терміном дії на місяць-два. Максимальні квоти по 10 тис. тонн дісталися двом маловідомим компаніям ТОВ "ТІС" і ПП "Вторсировина-Південь".

Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016-й за клопотанням "Металургпрому" в межах забезпечення його позову про визнання цього документа незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню.

"Металургпром" вимагає скасування наказу МЕРТ, згідно з яким збережено високий рівень експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн, в зв'язку з тим, що відповідний наказ прийнятий з порушенням процедури і не має державної реєстрації. Його не узгоджували в Державній регуляторній службі України (ДРС) і не реєстрували в Мін'юсті. Відповідачем у цьому судовому процесі є МЕРТ, в якості третіх осіб залучали ДРС і Мін'юст.

Згідно з визначенням суду, дія наказу МЕРТ призупиняється до розгляду справи по суті та набрання законної сили судовим рішенням.

Представник одного з підприємств збирачів брухту раніше пояснював агентству, що формально в міністерстві могли провести засідання комісії і розглянути розподіл квот, так як суд призупинив тільки дію наказу, але не процес розподілу квот на експорт брухту. При цьому співрозмовник агентства уточнював, що комісія займається визначенням рекомендованих обсягів експорту металобрухту по компаніях, а остаточно їх затверджує наказ міністра.

Метпідприємства і регіональні депутати неодноразово закликали владу обмежити вивезення стратегічної сировини через її нестачу на внутрішньому ринку і вважають завищеними затверджений МЕРТ 1 березня баланс експорту брухту чорних металів на 2016 рік в 1,1 млн тонн – майже на рівні попереднього року.

"Металургпром" та Федерація металургів України (ФМУ) в листі до Мін'юсту вказали на низку порушень при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів. Металурги також закликали ДРС захистити інтереси вітчизняних метпідприємств і домогтися дотримання законності при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів.

Метпідприємства України відчувають гостру нестачу металобрухту. Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році сумарно простоював 63 доби.

Згідно з даними об'єднання "Металургпром" дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році склав 855 тис. тонн, або 22% від потреби (3,92 млн т). Основною причиною дефіциту брухту в 2015 році став експорт. Згідно з даними Укрінформу, в минулому році він склав 1,213 млн тонни, що є найбільшим показником за останні 10 років.