Про інновації в Україні

На думку Порошенка, в Україні багато чого змінилося за рік.

Ми піднялися у світовому рейтингу інновацій. ProZorro стало не лише символом антикорупції – воно побудоване на хмарних технологіях, відкритому коді, scrum-технологіях. Запущений єдиний портал використання публічних коштів, з десятками мільйонів документів у форматі відкритих даних. Немає більше бар'єру для того, хто хоче брати в цьому участь.

Електронні державні послуги стають символом нашого життя, зауважив Порошенко. Розпочато переведення на технологію блокчейну Державного земельного кадастру, реєстру речових прав, Національний банк готується до запуску національних електронних грошей. Система охорони здоров'я передбачає запуск телемедицини на селі, рятуючи життя тисяч українських селян. Високий динамізм у інноваціях характерний зараз і для української фармацевтики.

ІТ-галузь зараз формує 3% ВВП. А в структурі українського експорту посідає 3 місце після агрокомплексу і металургії. На стику АПК і ІТ народжується нова галузь – агрітек.

А також – реформи в освіті, медицині, закон про національну безпеку України, антикорупційний суд – є чим пишатися, переконаний Порошенко.

15 вересня закінчується термін прийняття документів від кандидатів на посади антикорупційних суддів. Молоді, амбітні, справжні патріоти і професіонали. Хто ще не встиг або не вирішив, брати участь чи ні, – прошу брати участь у конкурсі. Без вас цього не має відбутися. Це ваша роль в побудові нової України. Ваша роль у візії майбутнього України як країни яка успішно долає корупцію,
– закликав Президент.

Про інвестиції

У вересні, повідомив Порошенко, було дано старт кільком великим інвестиційним проектам. Перший – проект, за яким норвежці вкладають півмільярда доларів у відновлювальну енергетику на півдні України. Значну суму інвестицій в український АПК (яку саме – Порошенко не має права називати) дасть саудівська компанія.

"Можу наголосити – це найбільший інвестиційний проект в сільськогосподарському секторі за всю історію незалежної України", – наголосив Порошенко.

Крім того 200 мільйонів доларів було витрачено німецькою компанією на завод, що відкрився на Житомирщині. За словами Президента, це означає – великі інвестори вірять у перспективи нашої країни.

Але очевидно, констатував Порошенко, що в економіці ми ростемо не достатньо швидко, і наголосив – "не потрібно викручувати кермо, потрібно перемкнути швидкість і набирати розгін".

Також він зазначив, що ми могли б відмовитися від зовнішніх запозичень, якби не необхідність гасити давні борги.

Але як не дочекалися дефолту ті, хто його пророкував у 2014-2015 роках, так не дочекаються його і зараз. Ми знаємо, що ми робимо. Ми захистимо Україну і в фінансовому плані,
– пообіцяв Гарант.

Україна і ЄС

Росію ми переграли, зауважив Порошенко. Вже понад рік як угода про асоціацію з Європейським союзом набула чинності. І щодня вона доводить свою дієвість і правильність. І сьогодні як на анекдот можна дивитися на розрахунки вчених Януковича про 150-мільярдні втрати від запровадження угоди про асоціацію. Все з точністю до навпаки. Частка Євросоюзу у експорті зараз коливається від 42 до 43%. І це компенсатор тих втрат, які через війну, гібридну агресію, економічну блокаду, закриття ринків, спричинила нам Російська Федерація.

Історія твориться не там, де задумано політиками, а там, де воля людей ламає плани політиків. Саме так відбулося в Україні в 2014 році. Ми твердо стали на шлях європейської і євроатлантичної інтеграції. І провідні зорі, які світять нам у дорозі – це зірки прапору Євросоюзу. А компас України – той, що намальований на емблемі НАТО,
– впевнений Порошенко.

Днями очікується видача 10-мільйонного українського біометричного паспорту. 10 мільйонів людей дали відповідь тим, хто намагався применшити важливість безвізу, що він нікому не потрібний. Але символічна політична цінність безвізу набагато перевищує його прикладне значення. Це ми, українці, руйнуємо ту залізну завісу, яку звела імперія між нами та нашими європейськими сусідами.

Йдемо у бік НАТО

Цьогорічний саміт Україна – НАТО підтвердив євроатлантичну перспективу України. І ініціатива зафіксувати курс на НАТО у Конституції – це не лише сигнал суспільству про твердість намірів, не лише намір зайвий раз помахати ручкою Москві. А це меседж і нашим західним партнерам – ми обов'язково скористаємося відкритими дверима і повернемося до родини європейських народів.

Не тільки нам потрібен Європейський Союз і НАТО. Рівно настільки ж ми потрібні і їм. Не тільки НАТО дасть нам дієві гарантії нашої безпеки. Але і ми з нашою новою армією істотно зміцнимо східний натівський фланг. І до Альянсу ми прямуємо не з порожніми руками. Ми дякуємо за світову солідарність, але ми самостійно захищали, відновивши наші Збройні сили, кожен клаптик української землі.

Ми не повною мірою і не в усіх сферах покінчили зі своїм пост-колоніальним статусом. Остаточною перемогою у цій боротьбі стане наш вступ до Євросоюзу і НАТО. До цієї мети ще не близько і було б помилкою зараз називати час і дату. Війна і спротив старих сил внесли корективи, але не вплинули на зміст,
– зазначив Порошенко.

Про томос

Питання томосу виходить далеко за межі церковного життя, акцентував Порошенко.

Єдина помісна церква – не є загрозою конфлікту, як дехто цього прагнув би. Це запорука суспільної злагоди, єдності нашої держави, гарантія нашої духовної незалежності від Москви. І питання томосу виходить за межі України. Бо українці всього світу також отримають свою церкву. У нас вирішується майбутнє всього православ'я. Його з росіянами ми теж розуміємо по-різному. І це ще одна з причин, чому нам з росіянами – не по дорозі.

Про вибори

Порошенко пообіцяв захистити вільне волевиявлення громадян. Але зауважив – воно мало б відповідати нашій європейській стратегії, а на українській політичній шахівниці є фігури, які дозволяють Москві ходити собою.

"Однак за 4 роки ми відновили не лише армію, але й розвідку. І маємо не приблизні, а точні уявлення про плани Кремля. Знаємо, кого там хочуть бачити в другому турі президентських виборів – мого прізвища у планах Кремля немає. Вони мріють сформувати потужну проросійську опозицію в новому парламенті, а якщо пощастить, то зробити її учасником з правом вето на європейську та євроатлантичну інтеграцію", – вважає гарант.

За його словами, горизонт російського планування – осінь 2020 року, коли за наслідками виборів до місцевих рад в окремих обласних радах проектується створення лояльних до Москви політичної більшості. Це загроза реваншу і повернення України до європейського стійла.

"Не варто переоцінювати цю небезпеку, але й недооцінювати теж не можна", – підсумував Порошенко.