Про це він наголосив під час круглого столу "Якими будуть наслідки оприлюднення е-декларацій?", організованого Інститутом Горшеніна.

Першим кроком, за словами публіциста, повинна стати повна амністія капіталів громадян, тобто легалізація тіньових капіталів. Жодної різниці, наголошує Портніков, між найбільшим олігархом і звичайним громадянином, який не сплачує податки своєї "конвертної" зарплати, з моральної точки зору немає.

Другий крок – повна реформа судової системи і правоохоронних органів, а третім має стати відновлення балансу парламентсько-президентської республіки, коли керівником держави стане коаліція на чолі з прем’єр-міністром і не будуть фактично узурпуватися функції представниками інших інституцій.

Четвертий крок – повна легалізація лобізму.

І нарешті останній, п’ятий – створення відкритих партійних списків, щоб керівники політичних сил не мали можливості нав’язувати своїх кандидатів до парламенту.

Це настільки все просто й елементарно, що якби я був керівником відповідального уряду я б за 365 днів зробив би цю країну Румунією чи Польщею, але на це немає суспільного запиту,
– вважає Віталій Портников.

Читайте також: Емоції та юридичні наслідки оприлюднення електронного декларування: коротко про важливе