Мовиться про меморіальні комплекси, які розташовані на проспекті Миру. Про це розповів у мережі колишній депутат міськради Кривого Рогу Микола Колесник.

Схожий випадок Пошкодили меморіал загиблим воїнам на Дніпропетровщині: фото

Повністю зруйнували плиту

У меморіалу ліквідаторам відірвали передню плиту з граніту. Вона була прикріпленою в підніжжі монументу.

На фото з місця видно, що плита в момент падіння розбилася. Тому відновити її вже не неможливо. Тому в пам'ятнику, який відкрили лише 2 роки тому, ймовірно, з'явиться нова плита.

Вкрали гільзи

Інший пам'ятник, який пошкодили – меморіал загиблим в Іловайському котлі героям. Його зловмисники практично пограбували. Там відірвали та викрали гільзи, які були прикріплені до монументу. Саме тут люди завжди залишали квіти.

На їх місці залишився лише слід, який за формою схожий на листочки конюшини. У мережі припускають, що цю частину пам'ятника забрали, щоб здати на металобрухт.

Зауважте Осквернили вдруге за місяць: пам'ятник героям АТО в Одесі знову облили фарбою

Пошкоджені в Кривому Розі пам'ятники / Фото Миколи Колесника та "Першого міського"

Що таке Іловайський котел

Цю подію називають одною з найтрагічніших за час війни на Донбасі. Вона сталася в серпні 2014 року. Коли українські війська пішли в наступ на Іловайськ у Донецькій області, Росія відправила на Донбас 8 батальйонно-тактичних груп кадрових російських військових. Згодом стало відомо, що противника переважали в 17 разів.

Українські бійці тоді опинилися в кільці та президент Росії Володимир Путін запропонував їм вийти без зброї так званими "зеленими коридорами". Зранку 29 серпня колони українців почали виходити з Іловайська, і їх п ідступно розстріляли російські військові. У цих боях загинуло 366 українських воїнів, ще 429 – отримали поранення, а 300 – потрапили у полон.