Так, у місті Гейсервіль ще 25 жовтня оголосили про негайну евакуацію, там вже згоріла частина людських помешкань. Тим часом у Лос-Анджелесі, Сан-Бернардіно і Вентурі (Південна Каліфорнія) розглядають питання про відʼєднання від електропостачання понад 300 тисяч людей. Про це інформує BBC.

Дивіться також: На Черкащині рятувальники вже тиждень не можуть припинити тління торфовищ

Таке справді може трапитись. Приміром, 24 жовтня без електроенергії залишись пів мільйона людей. Наразі вогонь рухається на північ від Сан-Франциско, ліси горять за 120 кілометрів від міста.

У найгіршому випадку в південній Каліфорнії пориви вітру сягатимуть 88 кілометрів на годину. У деяких прибережних районах вони можуть посилитися до 120 кілометрів на годину,
– передають американські метеорологи.

Це неабияк збільшить швидкість поширення вогню.

пожежа Каліфорнія
Пожежа охопила містечко Гейсервіль у штаті Каліфорнія/ фото Getty images

пожежа Каліфорнія
Пожежа у Гейсервілі, Каліфорнія/ фото Getty images

пожежа Каліфорнія
Пожежі в Каліфорнії/ фото Getty images

До речі, він виник пізно ввечері 23 жовтня в окрузі Сонома, у місті Санта-Кларіта. Найімовірніше, вийшла з ладу перемичка електричної опори найбільшої каліфорнійської комунальної компанії Pacific Gas & Electric, в результаті чого і почалася пожежа. Місто, де виникла пожежа, розташоване за 60 кілометрів від Лос-Анджелеса.

Масштабні лісові пожежі у Каліфорнії/ фото Getty images

Через вітер займання швидко поширилось на територію в 20 кілометрів квадратних, а далі – ще вдвічі.

На карті позначене містечко Гейсервіль, яке охопив вогонь. Воно розташоване неподалік таких великих міст, як Сакраменто та Сан-Франциско

Увага! Нові пожежі охопили штат, який досі оговтується від торішніх масштабних займань. У 2018 році внаслідок лісових пожеж у Каліфорнії загинули приблизно 100 людей.

Усіх, хто перебувають неподалік займання, місцева влада просить негайно залишити цю територію, оскільки ситуація надзвичайно небезпечна і загрожує життю населення.

Каліфорнія пожежа
Літаки скидають пісок на охоплені вогнем ділянки/ фото Getty images

З пожежею борються понад 500 рятувальників, літаки скидають пісок, працюють бульдозери.