Відповідний указ президента України Володимира Зеленського від 25 січня опублікований на сайті глави держави.

Важливо: Смертельна пожежа на Троїцькій у Одесі: з'явилися детальні подробиці причин від Кабміну

Згідно з текстом указу, загиблі удостоєні звання Герой України та ордена "Золота Зірка" "за героїзм і самопожертву, виявлені у врятуванні людей під час пожежі".

  • Анна Бортюк до останнього виводила студентів із палаючої будівлі. Жінка загинула, коли поверталася туди втретє. Попередня причина смерті – отруєння продуктами горіння.
  • Сергій Шатохін – командир відділення державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України в Одеській області – допомагав вибратися із коледжу. Коли намагався врятувати дівчину, студентка стрибнула з вікна, – загинули обоє.

Пожежа в економічному коледжі на Троїцькій в Одесі: головне

Вогонь в Одеському коледжі спалахнув 4 грудня – вогонь охопив майже 4 тисячі квадратних метрів. Рятувальники отримали інформацію о 10:12, а вже за три хвилини на місці працювали перші підрозділи ДСНС.

На момент пожежі в будівлі коледжу перебували 210 осіб: 172 студенти і 38 співробітників навчального закладу. Більшість вдалось евакуювати, однак не всіх.

  • Під час страшної пожежі загинули 16 осіб, ще 30 постраждали.
  • Поліція розглядає 3 версії причини пожежі: підпал, необережне поводження з вогнем та аварійна робота електрообладнання (пожежу могли спричинити електрообігрівачі, які ввімкнули через відсутність опалення).
  • Урядова комісія вважає, що трагедія сталася через займання побутового електричного обладнання на третьому поверсі, а люди не змогли евакуюватися, бо один із входів було зачинено.

Основною причиною комісія називає недбале ставлення керівництва та персоналу коледжу до протипожежної безпеки.

  • 10 грудня поліція повідомила про підозру директорці коледжу Любові Кочерзі (справа стосується службової недбалості та порушення правил пожежної безпеки, що спричинило тяжкі наслідки).
  • 20 грудня звільнили керівника Головного управління ДСНС в Одеській області Віктора Федорчака та його заступника Михайла Вовка.
  • Завідувачку господарством економічного коледжу на Троїцькій в Одесі Тетяну Фомич 15 січня суд відправив під нічний домашній арешт.