Проте відсутність або наявність посла не заважає консульській частині роботи, заявив Пристайко в ефірі одного з телеканалів.

До теми: МЗС України відреагувало на заяву Лаврова про обмін послами

"Є спеціальна форма – так звані тимчасово повірені у справах України в Росії, а так само тут. Консульство працює, рятує громадян", – сказав міністр.

Він зазначив, що, поки Росія не вивела війська і не припинила вбивства українців, тож говорити про призначення посла не можна.

Посол – це особистий представник Президента України, який їде з певним меседжем, політичним. На сьогоднішній момент з державою, яка все ще не забрала з нашої території (війська) і продовжує вбивати наших хлопців, політично говорити немає про що,
– наголосив Пристайко.

"Призначення посла – це суто політичний крок. Для того, щоб вести переговори з Сергієм Лавровим, йому достатньо підняти слухавку і подзвонити мені", – наголосив глава МЗС України.

Зауважимо, що першою про можливий обмін послами заговорила Росія. Так, 10 лютого глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що держава не проти обмінятися послами з Україною.

Україна і Росія відкликали своїх послів у 2014 році і з того часу дипломатичні зв'язки між країнами не відновлювалися. Це відбулося у зв'язку з анексією Криму і російською агресією на Донбасі.