Героїчне минуле

Квітень 2014-го проросійський сепаратист, під скандування прихильників "русского мира", встановлює триколор на будівлі горлівської міліції. До нього підбігає начальник райвідділу Андрій Крищенко відбирає український прапор і ним же зіштовхує сепаратиста з другого поверху. Тоді Андрій ще не знав, що за такі дії міг поплатитися життям.

Поки сепаратисти жорстоко били Андрія та намагалися прорватися до складу зі зброєю, на подвір'ї того ж райвідділку міліціонери, колеги Крищенка, вже присягнули Ігореві Безлєру – більше відомому як "Бєс". Після сутичок у відділку Крищенка з важкими травмами ведуть до лікарів. Сепаратисти не відразу дають швидкій проїхати.

Кар'єрний ріст

Після цих подій Крищенка призначають спочатку головним поліцейським Харкова, пізніше указом Авакова його переводять у Київ.

Сьогодні Андрій Крищенко відзначає невелику річницю. У кріслі головного поліцейського столиці він сидить рівно місяць. Величезний, розкішний кабінет із красивими меблями залишився Андрієві у спадок від попередників.

Андрій привідкриває там ще кілька таємниць із життя колишніх головних міліціянтів. Виявляється, вони мали кімнату для відпочинку. Через маленький коридор потрапляємо у доволі велику, але темну кімнату, з холодильником, телевізором, диваном та кріслом. Андрій зберігає тут цінні речі, бронежилет та каску.

Робота в поліції

Від попередників у Крищенка залишилось і багато проблем. Тепер йому треба реформувати правоохоронні органи. Усім новим поліцейським підвищать зарплатню. Очільник не виняток. Від запитання про її розмір спочатку ніяковіє. Але все таки каже.

Ну приблизно, я вже казав, десь я розраховую 30 тисяч буде в мене, як керівника головного управління поліції з вислугою більше 20 років,
— каже Крищенко.

Але чи допоможе більша зарплатня побороти корупцію в правоохоронних органах? Андрій розповідає, що тільки за місяць роботи до нього з хабарами приходили кілька разів.

Хабарі та реформи – лише вершина айсберга. Очільнику поліції доведеться розбиратися з проблемами, з якими ще кілька років тому міліціонери не стикалися. Зокрема, це незаконний обіг зброї, яка у великій кількості з'явилася в мирних містах. І злочинність, яка через це зросла в рази.

До слова, департамент протидії наркозлочинності у Національній поліції започаткував проект з працевлаштування інвалідів-учасників АТО.