Чого очікувати від місцевих виборів

— У кожному регіоні слава "Маршала Гречки" Генадія Корбана не дає спокою якимось кандидатам, які, судячи з усього, поставили собі мету "Генералісимус Гречка". А якщо серьйозно, то це навіть хабарем назвати не можна. Розумієте, немає закону про притягнення за дачу таких пакетів на виборах, хоча раніше ця норма була.

Тому я вважаю, що з точки зору, наприклад мера міста, це інвестиція у власних жителів. Він прораховує відразу, скільки він вкладає в місто, щоб потім це "відбити".

— Фактично кожна партія грішить такими продуктовими пакетами. Щоб ситуація не стала аналогічною «Чернігівським виборам», потрібно фактично по всій країні ввести ледве не військове становище. І це, можливо, було б непоганим рішенням проблеми. Але справа в тому, що при такому сценарії почнуться масові бунти, і тоді вже є загроза неодноразових повторень ситуації 31 серпня.

— Вибори можуть пройти спокійно, якщо влада зробить грамотний хід і не буде включати масово адмінресурс, а якимось чином проведе це набагато коректніше. Наприклад, як це роблять у США, чи в Європі.

— Люди, м'яко кажучи, ненавидять тих політиків, які їм відверто брешуть. До того ж, у прифронтових зонах однозначно будуть диверсії. Тому в даному випадку варто сподіватися на хорошу роботу СБУ і розвідки.

Перевороти в псевдореспубліках

Ситуацію в "ДНР" зараз можна порівняти з революцією 1917 року. І зараз вони почали переділ влади, боротьбу за владу, в результаті якої у керма території, яку сепаратисти вже остаточно вважають своєю, залишиться хтось один.

— Тобто нічого не змінилося і дійсно вся Луганська та Донецька області підконтрольні місцевим князькам. І вони зараз борються за владу. Я дуже сподіваюся, що там вони всі один одного перестріляють.

"Майдан" в Молдові

— Я вважаю, що ці події не дуже схожі на події півторарічної давнини в Україні. І, до того ж, можу заявити, що ця ситуація дуже небезпечна для України. Адже Молдова, яка за своєю суттю, історією та принципом будови дуже схожа з Україною, вже перебуваючи у складі Євросоюзу влаштовує подібне. Тобто Євросоюз зрозумів, що помилився і готовий працювати над своїми помилками.

І вже зараз з'являються матеріали, в тому числі в німецьких виданнях, які називають Молдову "помилкою Євросоюзу". І зараз говорити про те, що Україна потрібна Євросоюзу - це наївно. Більше того, ми можемо їх налякати.