За його словами, ситуація в Україні складна, відбувається поглиблення кризи. А сьогодні у своєму виступі Арсеній Яценюк повторював ті тези, які він викладав наприкінці лютого 2014 року.

Ринки відреагували на програму уряду досить негативно. На ринку заявок фізичних осіб, долар різко знизився і зараз знаходиться в коридорі між 17-18 грн за долар – це досить неочікувано жорстка реакція ринку на сьогоднішні події в парламенті та саме на якість програми, – сказав економіст.

Виходить така ситуація, як він повідомив, що повністю повторюється системна риторика весни 2014 року, коли ще не було війни на Донбасі, і навіть з Кримом ще до кінця не було ясно і фактично, світове товариство повинно допомогти Україні будувати демократію, виділивши знову великі суми коштів.

Друга частина риторики полягає в тому, що уряд вирішив перекласти значну частину реформ, в першу чергу, на найбідніших і на найширший пласт верств населення. Відповідно прем'єр говорив дуже мало про великий бізнес, переважно говорив про кінцевих споживачів і їх податки, і про малий та середній бізнес, – розповів Блінов.

На сьогоднішній день, за даними Держстату, рівень інфляції в Україні становить 21,8 %. Україна, якщо не отримає ту допомогу, яку обіцяють, приречена мати галопуючий показник інфляції від 20 до 40 %. А інфляція навіть під час кризи є певним антидепресантом, адже вона стимулює обіг грошей.

Ми йдемо до того, що наступного року відбудеться падіння доходу громадян приблизно на 15-20 %. Це може спричинити соціальний вибух, уряд зрозуміє, що просто не контролює ситуацію, – вважає експерт.

Далі – дивіться у відеосюжеті.