main logo

Протести у Тбілісі

У червні цього року правляча партія "Грузинська мрія" поступилася вимогам опозиції та учасників акцій протесту у червні та липні 2019 року, пообіцявши перейти зі змішаної системи парламентських виборів на пропорційну до 2020 року.

Був підготовлений відповідний законопроект, проте 14 листопада на голосуванні його провалили самі ж депутати від "Грузинської мрії" – поправки до конституції не підтримали близько 40 парламентарів від правлячої партії.

Опозиція і громадські активісти звинуватили владу в обмані, а в самій правлячій партії виникла криза – відразу 12 депутатів, багато з яких вважалися в команді найбільш прозахідними, вирішили покинути парламентську більшість на знак протесту провалу реформи.

18 листопада через блокування входів парламент не зміг відновити свою роботу. Місцева поліція розігнала демонстрантів, використавши водомет та сльозогінний газ. Під час "зачистки" затримали 37 учасників акцій. Шестеро осіб постраждали, серед них – двоє правоохоронців.

Ввечері 25 листопада учасники протестів заблокували кафе, в якому вечеряла президентка країни Саломе Зурабішвілі. Активісти звинували її у відсутності інтересу до подій у державі та вимагали зустрічі з нею.