Проєкт повідомлення про підозру Федині та Звіробій ГПУ повернула до ДБР "для усунення недоліків та проведення необхідних слідчих і процесуальних дій". Про це мовиться на сайті ГПУ.

До теми: Звіробій подала заяву на директора ДБР Трубу

Пресслужба ГПУ інформує, що у тексті підозри Софії Федині та Марусі Звіробій виявили низку суперечностей та порушень вимог Конституції, Кримінального процесуального кодексу, законів "Про статус народного депутата України" та "Про регламент Верховної Ради України".

Причому з 29 листопада 2019 року в ДБР так і не усунули недоліки й повторно підозру до ГПУ не надсилали.

Про яку підозру Федині та Звіробій мовиться

Державне бюро розслідувань надіслало до ГПУ проєкт повідомлення про підозру та проєкт подання на зняття депутатської недоторканості з депутатки від "Європейської Солідарності" Софії Федини 26 листопада.

Слова Софії Федини на відео кваліфікували як "погрозу вбивством щодо президента України". Маруся Звіробій (Олена Самбул) наразі у справі виступає свідком. 26 грудня її допитали у ДБР щодо їхньої спільної скандальної фейсбук-трансляції з емоційними словами у бік Володимира Зеленського.

Детальніше: Звіробій вийшла з допиту в ДБР: про що розпитували

Погрози Зеленському від Федини й Звіробій: суть історії

  • 26 жовтня Володимир Зеленський приїхав у Золоте-4, де дуже емоційно спілкувався з добровольцями, які виступали проти розведення військ.
  • Депутатка Софія Федина і волонтерка Маруся Звіробій у фейсбуці прокоментували слова Зеленського також дуже емоційно, причому лунали слова: "Там ненароком може вибухнути граната... Коли дехто в білій чи голубій сорочечці припреться на передову".
  • Депутат "Слуги народу" Олександр Качура написав скаргу в ГПУ та ДБР на Софію Федину, ГПУ розпочала кримінальне провадження.
  • 26 листопада ДБР скерувала у справі проєкт підозри до Генпрокуратури.