Психологи запевняють, що люди здатні відчувати стрес та тривогу, або навіть перебувати у стані депресії, через страждання тварин, пише The Huffington Post, посилаючись на результати дослідження Veterinary Record.

Вчені опитали 119 людей, чиї домашні тварини хворіли, і 199 господарів, із чиїми улюбленцями все добре.

Читайте також: Законодавство по-російськи: в Новосибірську депутати заборонили домашнім тваринам гавкати

У першої групи респондентів показники, що вказують на проблеми із психічним здоров'ям, виявилися вищими, ніж у другої. Крім того, оцінка якості їхнього життя була нижчою.

Явище, при якому люди зазнають психологічного удару, доглядаючи за хворими тваринами, отримало назву "тягар доглядальника" ("caregivers’ burden").

Проте зазначимо, що висновки дослідження базуються на суб'єктивних показниках – як респонденти самі оцінюють свій внутрішній стан, – а не об'єктивних (рівень стресу, тривоги, депресії).

Не забувайте про свої психологічні потреби

Професорка ветеринарії та паліативної ветеринарної допомоги з Університету Корнелла Кетрін Голдберг наголошує, що важливо, аби у випадку серйозної хвороби тварини і власник, і ветеринар не забували про власні психологічні потреби.

Психологи радять не соромитись горя від втрати тварини. Просто дайте собі час посумувати. Навіть коли домашній улюбленець ще живий, але почувається погано, господар переживає це як потенційну втрату. Тож зробіть пріоритетом турботу не лише про іншу живу істоту, але й про себе. Гуляйте, проводьте час із друзями, читайте – це перевірені способи підняти настрій.

Читайте також: Яка тварина без мозку може спати міцним сном: ви будете здивовані

І зрештою – не бійтеся звернутись по допомогу. Горе після втрати домашнього улюбленця може бути так само травматичним, як і смерть близької людини. Тож якщо ви не справляєтеся самі, зверніться за підтримкою до групи людей, які переживають те саме, або до спеціаліста.