Про задуми російського президента розповів російський політолог Дмитро Орєшкін, пише "Сьогодні".

Зверніть увагу: Росія роздає свої паспорти дітям-сиротам на окупованих територіях: що про це відомо

Політолог погоджується з думкою, що Путін своєю конституційною реформою прагне зміцнити вертикаль влади в Росії та зберегти її у власних руках.

У голові у Володимира Путіна зміцнення вертикалі й збереження у нього в руках влади прирівнюються до зміцнення державного суверенітету, обороноздатності, до російської історії,
– зазначив політолог.

За його словами, політики такого типу, як Путін, завжди свято вірять, що саме вони краще за всіх розуміють потреби країни й тому повинні залишатися при владі.

Водночас президент Росії хоче зберегти не лише своє становище, а й владні позиції свого оточення. "Якби Путін був зовсім один, він би й пів доби у владі не протримався", – додав Орєшкін.

Тому у нього є оточення, люди, які виконують певні функції. Російський політолог говорить про так званого "колективного Путіна". А також про Володимира Путіна особисто. На думку Орєшкіна, в голові таких людей все переплутано: влада, країна, оточення, він сам.

Що відомо про зміни до конституції, які пропонує Путін

  • Президент Росії пропонує змінити процедуру призначення уряду країни. Прем'єра, а також його заступників і міністрів, буде затверджувати парламент.
  • Керівників силових відомств президент призначатиме після консультацій з Радою Федерації.
  • Передбачають перерозподіл повноважень між гілками влади. Зокрема, Державну раду планують наділити повноваженнями звільняти суддів Верховного і Конституційного судів.
  • Пропонують змінити пункт про заборону одній і тій самій людині обіймати посаду президента понад 2 терміни поспіль.
  • Кандидат у президенти перед балотуванням повинен буде прожити в Росії 25 років (наразі – 10 років).
  • Президент не може мати іноземне громадянство або посвідку на проживання (навіть у минулому).