Суть розмови Путіна і Меркель передала пресслужба Кремля. Там уточнили, що політики ґрунтовно обговорили питання врегулювання ситуації в Україні з урахуванням:

Читайте також: У Росії та Франції зробили нову заяву про дату нормандської зустрічі

  • погодженої Тристоронньою контактною групою формули Штайнмаєра,
  • розведення збройних сил і засобів на ділянках у районі населених пунктів Станиця Луганська і Золоте, а також – початку цього процесу біля Петрівського.

Меркель і Путін відзначили важливість повного і неухильного дотримання мінських угод. Також, за повідомленням Кремля, сторони наголосили на необхідності закріплення особливого статусу Донбасу в законодавстві України.

Лідери Німеччини та Росії підтвердили, що налаштовані на подальшу координацію зусиль обох держав у "нормандській четвірці", в тому числі щодо підготовки можливого саміту в цьому форматі.

Коли зустрінеться "нормандська четвірка" і про що говоритиме?

До "нормандської четвірки" входить президенти України, Росії, Франції та Німеччини. Вони планують зустрітися у Парижі, проте ніяк не можуть визначитися з датою. За даними ЗМІ, цей саміт може відбутися 24 або 26 листопада.

Президент України Володимир Зеленський раніше анонсував, що зустріч "нормандської четвірки" відбудеться після розведення військ у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському. У всіх населених пунктах розведення вже завершилося, тож кінець листопада для зустрічі в нормандському форматі виглядає досить реальною датою.

Читайте також: Зеленський розповів, навіщо зустріч у нормандському форматі та що буде після неї

Україна в нормандському форматі говоритиме про:

  • розведення військ;
  • обмін утримуваними особами,
  • підтвердження тексту формули Штайнмаєра;
  • окупацію Криму.