Зенітно-ракетний комплекс зараз в центрі уваги всього світу із-за падіння малайзійського авіалайнера "Боїнг-777", тому його характеристики військові вивчають з великою прискіпливістю, а розповісти є про що. У ХУПСі, навіть фільм зняли про цю установку – цікаво, що ракета яку запускає "БУК-М1" розлітається при попаданні в ціль на 6 тисяч осколків.

Тут проходять практичні заняття майбутні наземні інженери. Без їх підпису не злетить жоден літальний апарат. На курсі 12 дівчат, серед них Ема Чимбанга. Вона спортсменка, відмінниця і патріотка, сподівається, що після випуску відправлятиме літаки тільки в мирне небо.

Тренажерний комплекс – гордість університету. Кабіна гелікоптер "МІ-8" максимально наближена до реальної, тут можна "запрограмувати небо" будь-якого аеродрому, різні погодні умови і різні типи посадки. Пілот і штурман виконують завдання інструктора дистанційно, знаходяться в кабіні самі.

Цього року в університеті Кожедуба 400 новобранців, тут зберігається стабільно високий конкурс і чутки про те, що в університеті зменшилась кількість абітурієнтів через можливості попадання випускників в зону АТО, військові спростовують.

У майбутніх льотчиків буде більше льотної практики, і в порівнянні з попередніми роками кількість годин за штурвалом збільшиться на чверть. Проблем з паливом вже немає, говорять військові. Крім того, роботу з курсантами посилять психологи. Із перших днів навчання майбутнім офіцерам також даватимуть уроки виживання в екстремальних ситуаціях.