При цьому, за словами фахівців, подальший розвиток агросектору відбуватиметься за стабільного зростання експорту та зменшення імпорту за рахунок заміщення внутрішнім виробництвом.

“Найближчі 5-6 років, я думаю, що Україна майже взагалі відмовиться від імпорту м’яса свинини. Буде імпортувати м’ясо яловичини, бо у нас немає просто-напросто інвестицій у цю галузь. Ну і будемо, скоріше всього, імпортувати частково баранину”, - вважає президент УКАБ Алекс Ліссітса.

У свою чергу, у профільному Міністерстві обіцяють наступного року змінити підхід щодо підтримки вітчизняних аграріїв.

“Направити кошти на фермерські господарства, направити кошти на сімейні ферми, і це буде в обсязі близько 2 млрд грн. Якщо ми ще правильно змотивуємо виділення коштів, щоб кожна гривня державного бюджету могла замотивувати залучення і кредитних ресурсів, і інвестиційних, то це достатньо великі кошти”, - сказав міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Зауважимо, незважаючи на рекордний врожай зернових у поточному році, майже 55 млн тонн наступного року, через несприятливі погодні умови, Україна втратить до 60% озимих. Як відомо, Мінагропрод вже почав підготовку до можливого пересіву частини озимих навесні. За попередніми прогнозами, 1,5 мільйонів гектар озимих доведеться пересіяти.