Є й інші дивні речі, відзначає експерт.

"По-перше, дивно, щоб партія з третьою за чисельністю фракцією в Раді, десятками тисяч членів партії і розгалуженою партійною структурою відмовилась би від участі у виборах Президента. По-друге, дивна якась "бухгалтерська логіка", коли цифри затуляють людей з їх мотивацією, емоціями, переконаннями", – вважає Золотарьов.

Експерт також висловив думку, що політтехнологічні "пасьянси" на майбутню президентську кампанію найчастіше базуються на "статичному" зображенні, не враховуючи імовірної динаміки її розвитку.

У "бухгалтерській" логіці вибори вигравалися б соціологами. Політична реальність будується на парадоксі. У політиці не буває арифметичного додавання рейтингів. Ніколи 2 + 2 не виходить 4. А іноді трапляється, що результат рухається до точки "зеро". Соціологи упускають факт того, що рейтингові проблеми і Бойка, і Рабіновича почалися задовго до історії з "єдиним кандидатом",
– зазначив політолог.

І по-третє, дивна толерантність Банкової до одних і активна протидія іншим особам з Опоблоку, на думку Золотарьова, є доказом того, що для влади є опозиція non grata і опозиція grata.

"Останню не "пресують", їй допомагають. У тому числі й інформаційно відкриваючи для такої опозиції двері своїх телеканалів, підтримуючи вустами афілійованих експертів. Настільки лицарське ставлення до своїх опонентів і породжує серйозні і обґрунтовані підозри", – підсумував експерт.