Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Рішення НБУ про відкликання ліцензії на валютні операції "Фінансової ініціативи" нелогічне

   455 Читать новость на русском
   Рішення НБУ про відкликання генліцензії на валютні операції банком "Фінансова ініціатива" є нелогічним, – ФГВФО
   Рішення НБУ про відкликання генліцензії на валютні операції банком "Фінансова ініціатива" є нелогічним, – ФГВФО / Соцмережі

   НБУ відкликав у банку "Фінансова ініціатива" генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій.

   Враховуючи припинення "КБ "Фінансова ініціатива" валютних правовідносин і валютних операцій майже два з половиною роки тому, рішення Нацбанку залишається незрозумілим. В інформації ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" щодо відкликання Національним банком України генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій, зокрема, нагадується, що на підставі постанови НБУ від 23.06.2015 № 408 Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб 23.06.2015 прийнято рішення № 121 про введення з 24.06.2015 тимчасової адміністрації.

   З цього дня та по цей час у банку "Фінансова ініціатива" припинено можливість проведення розрахунків в іноземній валюті в безготівковій та готівковій формі, проведення операцій, передбачених генеральною ліцензією Національного банку на здійснення валютних операцій з використанням поточних рахунків клієнтів, відкритих в ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" тощо.

   Більш того, банком було проведено роботу щодо передачі контрактів зовнішньоекономічної діяльності на валютний контроль в інші банки України, ще до введення тимчасової адміністрації. Отже, з дати введення тимчасової адміністрації та по теперішній час, у банку немає на супроводі контрактів з обслуговування зовнішньоекономічної діяльності, що обґрунтовано вищенаведеним ы звітністю банку, регулярно представляється в порядку та у строки, визначені вимогами нормативно-правових актів Національного банку України.

   У повідомленні вказується, що 31.07.2018 Національним банком було пред'явлено ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" розпорядження про проведення позапланової виїзної перевірки НБУ з питання дотримання валютного законодавства. Відразу після цього, особам, які входили до складу робочої групи, було забезпечено вільний доступ у приміщення банківської установи, були прийнято запити щодо перевірки.

   З огляду на неплатоспроможність банку та з метою попередження порушень приписів валютного законодавства та нормативно-правових актів Національного банку, Фондом гарантування вкладів фізичних осіб направлено запит в Міністерство юстиції України щодо його позиції з питання наявності повноважень НБУ здійснювати перевірки банків, в яких введено процедура тимчасової адміністрації. Про запит робоча група Національного банку була невідкладно проінформована в письмовому вигляді. Останнім також було повідомлено, що після отримання відповіді від Міністерства юстиції Фондом гарантування вкладів фізичних осіб буде визначено порядок дій і повноваження тимчасового адміністратора ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" на виконання розпорядження НБУ про проведення перевірки.

   У наданій інформації окремо звертається увага, що за результатами проведеного обшуку 07.04.2017 в приміщенні ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" правоохоронними органами було вилучено серверне обладнання операційних систем банку, включаючно з резервними системами. Обладнання було повернуто правоохоронними органами в непрацездатному стані та згідно експертного висновку подальше його використання в роботі банку стало неможливим, про що Національний банк неодноразово повідомлявся, з наданням підтверджуючих документів.

   У ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" нагадують, що за ініціативою керівника робочої групи НБУ перевірка припинялася та була завершеною. Враховуючи вищевикладене, відзначають у банку, залишається незрозумілим, чому саме зараз у Національного банку України виникає рішення про відкликання генеральної ліцензії на здійснення валютних операцій.

   Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Національного банку України від 29.11.2018, ним відкликана у ПАТ "КБ "Фінансова ініціатива" генеральна ліцензія на здійснення валютних операцій з урахуванням фактів порушення цим банком валютного законодавства України та нормативно-правових актів НБУ.

   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин

   Читай новини навіть без інтернету

   Завантажити

   Читай новини навіть без інтернету

   Залиште відгук