Про це сайту "24" розповів політичний експерт Петро Олещук.

Читайте також: Зміна формату АТО: Наєв розповів про право Об'єднаних сил на жорстку відповідь окупантам

"У випадку позовів до України з боку постраждалих щодо відшкодування їм збитків, яких було завдано в результаті війни на Донбасі, ми можемо апелювати до цього рішення ПАРЄ. Тому що ця резолюція з юридичної точки зору встановлює окупацію Росією частини Донбасу. І ми таким чином зможемо перекласти юридичну відповідальність за те, що відбувається на Донбасі, на РФ", – зауважує Петро Олещук.

Як зазначає політолог, Росія, зрозуміло, все заперечуватиме. Більше того, мабуть, вибудовуватиме таку логіку в пропагандистському сенсі, що ПАРЄ, Захід намагаються тиснути на РФ. Відповідно, треба об’єднуватися довкола влади тощо.

Важко очікувати, що рішення ПАРЄ призведе до виведення російських військ з Донбасу чи прогресу в мінських угодах. РФ це витлумачить таким чином, що з нею не хочуть домовлятися,
– переконаний експерт.

Також, на його думку, гіпотетично це рішення може бути використане у віддаленій перспективі для того, щоб вимагати від Росії відшкодування завданих нею збитків. Але, говорить Олещук, яким чином, і хто це може реалізувати, поки не зрозуміло. Якщо буде якийсь суд, який визнає таку відповідальність Росії перед Україною, то Москва може просто не визнати його юрисдикцію. Таке вже було.

В будь-якому випадку, за словами Петра Олещука, на Донбасі все впирається в політичне і військове питання. Політолог переконаний, що серйозного військового загострення не буде. Тому що раніше Росія використовувала ескалацію як фактор тиску на Україну і світове співтовариство. Але зараз у Москві зрозуміли, що саме по собі загострення не може реалізувати завдання, які ставить перед собою РФ. Тому Кремль зараз більше почне готуватися до українських виборів президента і парламенту в 2019 році.

Нагадаємо, 24 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким рішенням ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Російською Федерацією, та констатувала "фактичне управління" цих територій з боку РФ.

Читайте також: Безнадійний Донбас: чи є шанси завершити війну в Україні