Рішення Верховного Суду і що воно означає для власника авто на єврономерах розтлумачив генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко.

Читайте також: На українські дороги повертаються радари: де будуть вимірювати швидкість

Він пояснив: замість криків про "перемогу", варто прочитати рішення суду. Де вказано, що Верховний Суд встановив факт, що ще в 2015- му році Конституційний суд встановив, що це порушення не можна кваліфікувати за статтею 469 Митного кодексу. Більше того, ВСУ встановив, що громадянин України свідомо обдурив митницю, вказавши режим "Транзит", а насправді хотів уникнути сплати податків при розмитненні.

Суд виправив непрофесіоналізм конкретного митника, який застосував за це порушення статтю 469, і вказав про порушення статті 470 Митного кодексу України. Тепер митниця складе новий протокол про порушення статті 485 Митного кодексу України, і штраф вже буде набагато більший,
– зазначив експерт.

І винуватцю тепер не вдасться включити "наївність" і нібито незнання, в якому режимі ввозилося авто, наголосив Назаренко, тому що:

1) українець зареєстрував авто в Естонії особисто на себе;
2) українець особисто визнав свій обман і те, що вказав "Транзит" з метою несплати податків, а Верховний Суд – цей факт вказав у своєму рішенні.

Експерт процитував рішення: виходячи з пояснень самого громадянина, ним вчинено протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використано товари, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги (ст. 485 Митного кодексу України).

Тепер 485-та стаття МКУ! І де тут перемога? Може зрада?
– відзначив Назаренко.

Тому, за словами експерта, не варто євробляхерам "передавати один одному цю статтю, як Ленін Крупській зачитану до дірок газету "Іскра", і заманювати в свої ряди чергову жертву з криком: "Суд встановив, що їздити на бляхах дозволено!". Адже це не так.

Яке покарання передбачає стаття 485 Митного кодексу України?Стаття 485 стосується неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також неправдивих відомостей щодо умов і вигляду договору купівлі. Вона передбачає накладення штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.