В поліції спершу кваліфікували злочин, як хуліганство, потім назвали умисним вбивством. Розслідували його всі правоохоронні органи країни. За рік встановили вісьмох учасників злочину. П'ятеро з них понесли покарання. Через угоду з слідством отримали мізерні строки - від 3 до 6 років позбавлення волі.

Читайте також: Померла Катерина Гандзюк: якою була та чому пішла з життя смілива активістка

"Такі слабкі вироки і факт угоди, зараз, я бачу, що нічим не виправдовується. Тому що немає доказів, немає підозр", – зазначив адвокат Масі Найєм.

За даними слідства, учасниками нападу виявилися ветерани АТО: Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов та Микита Грабчук Організатором нападу був Сергій Торбін.

гандзюк
Фігуранти у справі розслідування справи

Ще одним фігурантом справи є Ігор Павловський. Він знав, що планується напад на Катерину. Зараз його судять за приховання злочину. Але через нібито поганий стан здоров'я Паловський уникнув в'язниці. А зараз навіть не ходить на судові засідання.

павловський гандзюк
Ігор Павловський не ходить на засідання

"Він просто елементарно їх не відвідує, посилаючись на те, що він хворіє, перебуває в лікарні, а в лікарні він не перебуває", – розповів активіст і друг Каті Гандзюк Віталій Устименко.

З того дня, коли Катю облили кислотою минуло більше року. Та слідство й досі не може дати відповідь на головне запитання – хто замовив Гандзюк?

Цей злочин практично не розслідувався, навіть скажу більше, що розслідування саботувалося. Тобто, там не опитувалися свідки, не збиралися дані з відеокамер,
– сказав батько Віктор Гандзюк.

Ключовою фігурою у справі є кримінальний авторитет Олексій Левін. Саме він пов'язує виконавців з організаторами замаху. Минулого року йому вдалося втекти з країни. Зараз перебуває у розшуку.

гандзюк левін
Олексій Левін

Він знав більше всіх. Він організовував цей злочин. Він підбирав Торбіна, він фінансував,
– заявив начальник Головного слідчого управління СБУ Богдан Тиводар.

На думку правоохоронців, одним із замовників нападу був голова Херсонської облради – Владислав Мангер. За рішенням суду він вніс заставу – 2,5 мільйонів гривень і тепер перебуває на волі.

магнер гандзюк
Владислав Мангер

"Слідство по Мангеру виділено в окреме провадження і воно призупинене до того часу поки не впіймають Левіна, якщо його впіймають", – зазначив Віктор Гандзюк.

В СБУ кажуть, замовників було декілька. Та підозр, як і конкретних імен в слідства поки немає.

За життя Катерину знали як активістку, яка боролася з корупцією та зловживанням чиновників.

Вона примудрялась, фактично, самотужки створювати величезні проблеми представникам фінансових груп і за це її вбили насправді,
– підсумував Віталій Устименко.

Відео 24 каналу про напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк: