Так, ще 12 грудня 2017 року на зібранні російських парламентарів, спортсменів та дипломатів було прийнято рішення "про притягнення до відповідальності осіб, винних у відстороненні російської збірної від Ігор". Про це заявив у коментарі виданню "Известия" голова комісії Ради Федерації щодо захисту державного суверенітету і запобігання втручання у внутрішні справи Росії Андрій Клімов.

За його словами, зараз йде процес визначення людей, які стоять за відстороненням збірної РФ від Ігор у Південній Кореї. Мова може йти "про майже десятка персон" і не всі вони – функціонери WADA.

Читайте також: Яким країнам вигідна неучасть Росії в Олімпіаді-2018: прогноз медального заліку

Крім того, в Раді Федерації повідомили, що вивчать питання можливої причетності до рішення WADA американського ФБР і спецпрокурора США Роберта Мюллера.

При цьому у Росії вирішили не поспішати, а зробити все після того, коли закінчаться зимові Олімпійські ігри. Переживають, щоб і тих спортсменів, яких допустили до участі під нейтральним прапором, не відсторонили.

Читайте також: У Росії запропонували відправити спортсменів на зимову Олімпіаду з написом на формі "СРСР"

Щодо санкцій, то мова може йти про персональні заходи, зокрема порушення справ, в тому числі кримінальних, а також обмеження в'їзду на територію РФ. Мова йде не тільки про окремих чиновників WADA, а про осіб, які так чи інакше брали участь у діяльності, яка привела до відсторонення російської збірної від Олімпіади.

Варто зазначити, що Слідчий комітет РФ вже завів кримінальну справу проти інформатора WADA Григорія Родченкова.

При цьому російські політики у відстороненні спортсменів винять не організаторів допінгових махінацій, а НАТО.

"Більше половини керівного складу WADA – представники країн-членів військово-політичного альянсу НАТО (президент WADA – британець сер Крейг Ріді, віце-президент – Лінда Хеллеланд з Норвегії. Серед 38 членів вищого органу WADA немає жодного представника РФ), мета якого – боротьба з РФ. І це при тому, що НАТО являє собою лише одну десяту світового населення. Погодьтеся, досить дивна пропорція. Я не стверджую, що кожен з них працює таємним агентом альянсу, але на практиці-то виходить саме так", – переконаний Андрій Клімов.

Нагадаємо, 5 грудня комісія МОК за результатами розслідування допінгового скандалу прийняла рішення призупинити статус Олімпійського комітету Росії і відсторонити російську збірну від участі в Олімпійських іграх. При цьому російські спортсмени, у пробах яких не був виявлений допінг, зможуть виступити в Пхьончхані під олімпійським прапором.