Про це повідомляє телеканал Fox News із посиланням на джерело.

Дивіться також: Американський авіаносець вперше за 30 років увійшов в Арктику: фото

Наступного тижня радник президента США Дональда Трампа із нацбезпеки Джон Болтон оголосить російським чиновникам про наміри Вашингтона. Він приїде в Росію з візитом 21 жовтня.

Джерело в адміністрації (президента США – 24 канал) підтвердило, що під час зустрічей з російськими чиновниками наступного тижня радник президента з національної безпеки Джон Болтон повідомить Росії, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності,
– йдеться у повідомленні.

За словами джерела, США разом зі своїми союзниками намагалися повернути Росію до прозорості дотримання угоди у повному обсязі.

"Попри наші заперечення, Росія продовжує виробляти та приймати на озброєння заборонені крилаті ракети та ігнорує заклики до прозорості", – сказало джерело.

Окрім того, видання New York Times зазначає, що саме рішення американський президент Дональд Трамп планує затвердити "у найближчі тижні".

До слова, у Кремлі інкримінують США фальшування приводів з метою запровадження санкцій проти Москви. Міністерство закордонних справ Росії назвало усі звинувачення з боку Вашингтона "безглуздими", а кримінальні справи – "замовними".

Про який договір йдеться?Договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американський саміту.

Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.