Про це пише "Новая газета".

24 канал повідомляв, що у Міністерстві оборони Росії заявили, що ракета, якою збили рейс MH17 на Донбасі, належала нібито українській військовій частині.

Проте за інформацією видання, російський генерал-лейтенант Микола Паршин під час брифінгу надав нібито українську ракету "зведену відомість на виріб", "відновлений оригінал формуляра на двигун" і "журнал прийнятої продукції", але він не пояснив, чому замість оригінального формуляра на двигун публіці пред'явили відновлений документ.

Читайте також: Україна відповіла фактами на звинувачення Росії у причетності до катастрофи МН17

ДСТ СРСР 19.601-78, прийнятий 1 січня 1980 року, встановлює, що відновлений оригінал може бути виготовлений після складання акту про списання непридатного або втраченого оригіналу.

У документах, які показав Паршин, стоять позначки особи, відповідальної за заповнення – невідомої Дмитрієвої. Тобто, відповідальна Дмитрієва виготовила копію документа на готовий бойовий виріб (ракету) майже за рік до дати її виробництва.

Раніше сам Паршин пояснював, що серійний номер ракети 8868720 означає наступне: "перша цифра 8 є кодом виробника –Долгопрудненського заводу, 86 – рік випуску ракети, а 8720 – унікальний номер ракети".

"Цей факт породжує питання: хто і коли міг втрутитися у створений Дмитрієвою документ, який, ймовірно, не мав стосунку до ракети, випущеної з "Боїнга", – зазначає видання.

Боїнг Донбас MH17 Росія
Російські документи щодо збиття "Боїнга" над Донбасом

У цьому контексті звертає на себе увагу і почерк заповнювача другого документа – "зведеної відомості на виріб".

"Очевидно, її заповнює одна людина: автор в особливій стилістиці виписує цифру 2, щоразу виводячи петлю нагорі і внизу. При цьому у змісті відомості, де єдиний раз вказано серійний номер ракети – 8868720, цифра 2 виписана інакше. Також помітно, що при написанні останніх двох цифр використовувалася світліша туш", – зазначило видання.

Боїнг MH 17 Донбас Росія документи катастрофа
Російські документи

Що таке катастрофа MH17? 17 липня 2014 року у небі над окупованим Донбасом був збитий пасажирський літак "Боїнг-777", який здійснював рейс з Амстердама до Куала-Лумпура. В катастрофі загинули усі 298 людей, що перебували на борту. У вересні 2016 року представники міжнародної слідчої групи заявили, що літак був збитий ракетою з комплексу "Бук", який на тимчасово непідконтрольну територію Донбасі завезли з Росії.