Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: Майк Помпео прослухав запис вбивства саудівського журналіста Джамала Хашоггі, – ABC News

Чому ми повинні псувати наші відносини з Саудівською Аравією, не розуміючи, що там сталося?
– висловився президент Росії Володимир Путін під час форуму "Валдай" 18 жовтня.

Таким чином, велика делегація російських підприємців і принаймні один мільярдер відвідають інвестиційну ініціативу конференцію в Ер-Ріяді на наступному тижні.

Натомість низка західних політиків і бізнесменів відмовилися від відвідування форуму на фоні новин про зникнення та ймовірне вбивство саудівського журналіста-опозиціонера Джамала Хашоггі 2 жовтня у Стамбулі, зауважує видання. Так, про відмову від поїздки в Саудівську Аравію заявили міністр фінансів Нідерландів Вопке Хоекстра, міністр економіки Франції Брюно Ле Мер, голова ради директорів "JPMorgan Chase" Джеймс Даймон, виконавчий директор Uber Дара Хосровшахі і головний виконавчий директор Credit Suisse Тіджано Тіам.

Таку ж позицію озвучив і міністр фінансів США Стівен Мнучін після зустрічі з главою Білого дому Дональдом Трампом і держсекретарем США Майком Помпео, який 17 жовтня провів перемови з керівництвом Саудівської Аравії і Туреччини.

Читайте також: До зникнення журналіста Хашоггі причетний охоронець саудівського принца, – NYT

19 жовтня, за інформацією CNN, президент США вперше за час зникнення Хашоггі визнав, що журналіста могли вбити.

Нагадаємо, влада Туреччини заявила, що має доказ вбивства Хашоггі: ним виявився аудіозапис з Apple Watch журналіста. Після прослуховування запису, який зберігся в iCloud, турецька поліція зазначила, що саудівського дисидента могли "жорстоко катувати, а потім розчленувати" прямо всередині дипустанови. Наразі слідчі припускають , що останки його тіла все ще можуть залишатись на території Туреччини.

Окрім того, у прокуратурі Туреччини в Стамбулі 15 співробітників консульства Саудівської Аравії надають свої свідчення у справі зникнення Джамала Хашоггі.

Хто такий Джамал Хашоггі?59-річний саудівський журналіст, який працював у тому числі медіа-радником принца Турки ібн Фейсала, колишнього голови Служби загальної розвідки Саудівської Аравії і екс-посла у Великобританії та США.

У 2017 році Хашоггі вимушено покинув батьківщину і переїхав до Вашингтона, де став писати колонки в The Washington Post. У своїх матеріалах журналіст виступав з різкою критикою влади Саудівської Аравії.

Журналіст таємниче зник 2 жовтня. Останній раз його бачили біля консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, куди він відправився, щоб оформити необхідні для одруження документи. Його наречена чекала на вулиці.

ЗНИКНЕННЯ САУДІВСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА У СТАМБУЛІ: ХРОНІКА ПОДІЙ