Про це у коментарі сайту "24" сказав старший аналітик інвестиційної компанії Empire State Capital Partners Тантелі Ратувухері.

"Уряд міг накласти мораторій на виплати за цими облігаціями, тим більше, що переговори з кредиторами щодо реструктуризації боргу приватним кредиторам практично підвели до цього. Більше того, таке рішення можна було обґрунтувати не зовсім прозорим характером укладання угоди за цими облігаціями у 2013 році. Тим не менше, уряд поки утримується від такого крайнього заходу, дотримуючись правил сумлінності у відносинах з позичальниками", — пояснив він.

Експерт зазначив, що на переговорах з кредиторами тільки намітилося нове зрушення.

В цілому ж, невиплата за такими зобов'язаннями рідко зустрічається у світовій практиці. Однак, в нормальних ділових відносинах, невиплата подібних кредитів сприймалася б інвесторами і кредиторами досить спокійно. Росія ж загрожувала починати судовий розгляд з Україною у випадку дефолту за цими платежами, що також не є нормальною практикою,
— зазначив Ратувухері.

Фахівець пояснив, що найчастіше після настання подібного роду дефолту інвестори і боржники "для початку починають досить стандартні переговорні процедури виходу із ситуації".

"І судові розгляди запускаються тільки у випадку глухого кута в переговорах, а правильніше, у випадку повного банкрутства позичальника. А в України, сьогодні, справи йдуть далеко не так", — наголосив аналітик.

Нагадаємо, Україна відповідно до усіх термінів провела чергову оплату за єврооблігації, випущені під трьохмільярдний кредит, взятий у Росії в грудні 2013 року.