Про це заявила офіційний представник Россільгоспнагляду Юлія Мелано, передає інформаційна агенція "РБК-Україна" з посиланням на російські ЗМІ.

Читайте також: У Криму спалили українські продукти

За її словами, до Росії щорічно поставляється 150-300 тисяч тонн сиру: значну частину цієї продукції вироблено в Україні, поставки з якої заборонено з 2016 року.

Мелано підкреслює, що продукцію до Росії постачає Білорусь під виглядом товарів з Македонії, Ірану та інших країн.

Як приклад вона наводить те, що в жовтні 2017 року на кордоні з Білоруссю було зафіксовано партії сирів з Македонії, Китаю, Ірану та Сан-Марино, однак ветеринарні служби цих країн заявили, що не відвантажували продукцію ані до РФ, ані до Білорусі.

"Швидше за все, йдеться про легалізацію українського сиру або білково-жирового продукту через Білорусь, зокрема через "Белтаможсервис", – зазначив своєю чергою керівник Россільгоспнагляду Сергій Данкверт у листі заступнику голови Мінекономрозвитку РФ Савві Шипову.

Також повідомляється, якщо допустити, що обсяг імпорту сирних продуктів в 2017 році залишився на рівні 2016 року та враховуючи дані Россільгоспнагляду, частка сироподібної продукції, виробленої в Україні, у всій категорії сирів на ринку Росії в 2017 році могла скласти від 15 до 25,5%.

До слова, за даними Федеральної митної служби, Білорусь є найбільшим постачальником сиру та сирних продуктів до Росії. Так, за підсумками 11 місяців 2017 року, на неї припало понад 84% від всієї ввезеної продукції, або 119,4 мільйона тонн.